Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.6. 2012 13:24
tragický požár

Z hořící garáže hasiči vynesli muže v bezvědomí. Vzápětí zemřel

Při požáru domu zemřel muž
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Při požáru garáže ve Vimperku na Prachaticku zemřel muž. Nepomohla mu ani rychlá a profesionální resuscitace. Z bezvědomí se neprobral.

Jako první na místo požáru dorazili hasiči. Uvnitř hořící garáže našli muže v bezvědomí. Vynesli ho ven, ale pomoci už mu nebylo.
 

Sanitka k požáru dorazila ve čtyři hodiny ráno. "Na místo vyrazily posádky z Vimperka a Prachatic. Přes okamžitě zahájenou resuscitaci muž zemřel. Nepodařilo se znovu nastartovat jeho srdce. Zasahující lékař musel nakonec konstatovat smrt," řekla mluvčí záchranky Petra Kafková.
 

"Muž (67) pravděpodobně zemřel, když se pokoušel požár uhasit a nadýchal se zplodin. Na místo vyjel policejní expert z oboru elektro. Jednou z pravděpodobných příčin požáru je totiž závada na elektroinstalaci. Případem se dále zabývají prachatičtí kriminalisté," řekla policejní mluvčí Martina Joklová.
 

"Požár zachvátil garáž a auto uvnitř, z garáže do domu se nerozšířil, hasiči jej zlikvidovali. Nyní probíhá na místě vyšetřování, které stanoví příčiny požáru. Výše škody je 200 000 korun," doplnila mluvčí hasičů Jana Neškodná.

tn.cz / mediafax / gar