Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 3. 6. 2014
mimořádné tresty

Za brutální vraždu seniora dostali dva muži 24,5 a 20,5 roku vězení

Vražda - ilustrační foto
Zdroj: TN.cz

Za brutální vraždu seniora na Zlínsku uložil dnes olomoucký vrchní soud Maroši Straňákovi ze Slovenska 24,5 roku a Davidu Šimonovi 20,5 roku vězení. Původní tresty odvolací soud oběma mužům snížil o půl roku.

Případem se soudy zabývají již druhým rokem, vrchní soud jej měl na stole už potřetí. Muži vinu popírali. Vyšetřování vraždy ztížilo to, že se na násilnou smrt seniora přišlo se zpožděním.

 

Muži podle obžaloby přepadli sedmasedmdesátiletého muže v jeho domě v září 2011. Senior zemřel trýznivou smrtí. Muže opakovaně surově napadali, škrtili jej, bili po celém těle, kopali do něj. Podle znalců mu zasadili desítky ran i do hlavy. Důchodce utrpěl rozsáhlé zlomeniny lebky a otok mozku. Na místě zemřel. Mladíci si z domu údajně odnesli asi 3000 korun a šperky v hodnotě asi 14.000 korun.

 

 

Krajský soud nejprve dvojici zprostil obžaloby pro nedostatek důkazů. Vrchní soud v Olomouci ale vyhověl odvolání státního zástupce a případ vrátil do Zlína. Tamní soud poté, co se objevily nové důkazy v podobě výpovědí spoluvězňů, jimž se Straňák údajně ve vazbě s vraždou svěřil, vynesl odsuzující rozsudek.

 

V březnu však odvolací soud kauzu vrátil podruhé a krajský soud znovu vynesl stejný rozsudek. Vrchní soud dnes doplnil dokazování, vyslechl znalce a upřesnil dobu úmrtí muže.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Herec z fimu Forrest Gump zastřelil manželku!

Vražda! Bývalý policista má o tom, co se stalo Bartošové, jasno

tn.cz / ČTK
Reklama