Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.5. 2009 15:32

Za požár Průmyslového paláce trest nepadne. Policie nenašla viníka

Zdroj: tn.cz / kap

Policie zastavila vyšetřování požáru na pražském Výstavišti. Viníka nezjistila.

"Mohu potvrdit, že policie vyšetřování ukončila. Další informace nebudeme zveřejňovat," uvedla policejní mluvčí Iva Knolová.

Společnost Incheba, která má areál Výstaviště v pronájmu, už od policie obdržela usnesení o výsledku vyšetřování. "Usnesení jsme obdrželi a musíme ho prostudovat. Po prostudování se k němu vyjádříme," uvedl mluvčí Incheby Radovan Ježovič.

Usnesení už dostal do ruky i pražský radní pro kulturu Milan Richter. "Policie v usnesení uvedla, že se při šetření nepodařilo zjistit konkrétního pachatele, který zřejmě z nedbalosti nechal hořlavé předměty v blízkosti zapnutého vařiče," komentoval ho.

Policie se zabývala i vyčíslením škod, které požár způsobil. "Škody vystavovatelů na veletrhu policie odhadla na přibližně 250 milionů kroun," uvedl Richter.

Říjnový požár zničil celé křídlo Průmyslového paláce.

117

GALERIE: shořelé výstaviště

Zdroj: Jindřich Kodíček

Průmyslový palác - spáleniště

Hodnocení:Následky požáru se odstraňovaly několik dnů. Více ZDE.Požár, který vznikl ve stánku jednoho z vystavovatelů na zubařském veletrhu, způsobil obrovské škody. Více čtěte TADY.

Obnova vyhořelého paláce podle pražského magistrátu přijde asi na 1,5 miliardy korun. Podrobné plány rekonstrukce najdete ZDE.

kap s přispěním Adama Halmošiho TN.cz
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?