Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.2. 2012 17:12

Za vraždu manželky dostal 18 let!

Ladislav Dresler
Zdroj: Mediafax
Ladislav Dresler u soudu

Senát Krajského soudu v Ostravě ve středu poslal 46letého Ladislava Dreslera na 18 let do vězení za vraždu své manželky. Tu podle obžaloby ubodal 30. května loňského roku v Mankovicích na Novojičínsku kvůli podezření z nevěry.

Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu pro případné odvolání.


ČTĚTE TAKÉ:

Výpověď vraha z Mukařova i ženy, která jeho řádění přežila

 

"Obžaloba Dreslera vinila z toho, že večer před útokem z důvodu podezření o jejím mimomanželském vztahu a poháněn zlobou vůči ní, začal uvažovat o důrazném řešení nastalých poměrů včetně možnosti fatálního ukončení manželského vztahu usmrcením manželky a případně i sebe samého," uvedla již dříve mluvčí soudu Lucie Böhmová.

 

Manželku Dresler napadl v koupelně, když se chystala do práce. "Ozbrojil se kuchyňským nožem, vešel do koupelny a zcela nečekaně rukou ozbrojenou nožem razantně, velkou intenzitou síly, zaútočil do levé části jejích zad a způsobil jí dvě bodné rány, přičemž žena na podlaze koupelny během několika minut zemřela v důsledku bodného poranění srdce," řekla Böhmová.

 

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

 

"Obžalovaný pak vzal kanystr s benzínem, s nímž odešel do zahradní kůlny, jejíž dveře zajistil proti otevření kabelem, věci kolem sebe polil benzínem, zapálil je a zároveň se pokusil oběsit na oprátce, avšak díky včasnému zásahu dcery se podařilo oheň uhasit, oprátku odřezat a zachránit obžalovanému život," dodala mluvčí.

 

Při stanovení délky trestu soudkyně Šárka Skalská přihlédla k tomu, že Dresler svou ženu napadl zezadu a velmi intenzivně. "Útok byl likvidační, oběť neměla sebemenší šanci se bránit. Navíc si vraždu dopředu naplánoval," poznamenala soudkyně.

 

Státní zástupce Vít Legerský doplnil, že soud stanovil trest v horní polovině sazby, která je v tomto případě 12 až 20 let.

tn.cz / mediafax / kos