Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.10. 2010 15:11

TREST! Sadista udusil prostitutku, pak se udal

Václav Schneider - odsouzen na 25 let
Zdroj: Mediafax
Václav Schneider - odsouzen na 25 let

Odvolací Vrchní soud v Praze ve středu potvrdil výjimečný trest v délce 25 let pro Václava Schneidera. Ten loni v pražské Libni zavraždil prostitutku, předtím se pokusil zavraždit další dvě mladé ženy.

Znalci z oboru psychologie a sexuologie označili obžalovaného 23letého Schneidera za sadistického devianta. Odborníci se dokonce domnívají, že kdyby policie Schneidera nedopadla krátce po vraždě, zůstalo by za ním obětí mnohem více." Je možné, že by to byl novodobý spartakiádní vrah," narážel dříve znalec na podobnost Schneidera s Jiřím Strakou, který ve spartakiádním roce 1985 zavraždil v hlavním městě tři ženy a další znásilnil.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Pražan v Brně zadusil a okradl prostitutku
 

Obžalovaný Schneider loni zaútočil na mladé ženy celkem třikrát. Poprvé 27. srpna napadl krátce před třetí hodinou ráno pětadvacetiletou ženu v Praze 8 Libni. "Poškozenou sledoval již od zastávky tramvaje U Kříže. V Srbově ulici ji chytil zezadu pod krkem do kravaty, silně jí tiskl hrdlo, odtáhl ji asi šest metrů od cesty. Dožadoval se pohlavního styku. Když žena odmítla, strhl ji dále na zem, bil ji sevřenou pěstí a rdousil takovou silou, že poškozená ztratila vědomí," popsala Schneiderovo počínání státní zástupkyně v obžalobě. Poté dívku okradl o mobily, platební kartu, přehrávač hudby, nepohrdl ale ani čtyřmi kusy tanečních kostýmů a dámskými botami. Žena útok přežila a dodnes trpí posttraumatickou poruchou.
 

Podruhé zaútočil loni 7. listopadu nedaleko svého bydliště v Praze 8. Dvě hodiny po půlnoci si vyhlédl opět pětadvacetiletou ženu. "Sledoval ji už od zastávky tramvaje Vosmíkových, když došla ke svému domu v ulici Františka Kadlece, zatlačil ji při odemykání dveří do chodby," uvádí obžaloba. Dále pachatel pokračoval podle stejného scénáře. Neúspěšně se pokoušel o pohlavní styk a dívku škrtil, až ztratila vědomí. Bezvládnou ji nechal ležet na zemi, obral ji o kabelku a láhev whisky.
 

Potřetí chtěl Schneider podle obžaloby vraždit již za tři týdny, přesně 29. listopadu. Do pronajatého bytu v ulici V Zahradách si objednal 29letou prostitutku. Po předchozí neshodě ji však napadl, opět ji škrtil, ale tentokrát svůj čin dokonal. Mrtvé tělo nechal na zemi a šel spát. Druhý den odešel a nakonec se přihlásil na policii.
 

Městský soud ho za dva pokusy o vraždu a jednu vraždou dokonanou poslal na 25 let do vězení. Odvolací senát jeho verdikt potvrdil a rozsudek je tak pravomocný.

 

 

tn.cz / Mediafax