Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 4.12. 2009 17:51

Mladík se polil hořlavinou, zapálil se a běhal po ulici

Zdroj: TV Nova

Šestnáctiletý mladík se v Dolním Žandově na Chebsku polil hořlavinou a vzplál. Hořící pak běhal po ulici.

Mladík vzplál kolem půl deváté večer. Uhasit se ho podařilo až veliteli místních dobrovolných hasičů, který byl náhodou nablízku, informovala o tom mluvčí krajských hasičů Alena Ryvolová.


I tak ale mladík utrpěl velmi závažná poranění. "Má popáleniny třetího stupně na čtyřiceti procentech těla. Zasaženy jsou hlavně hlava, ruce a hrudník," řekl tn.cz mluvčí krajských záchranářů Lukáš Hutta. Podle něj se mladík polil hořlavinou a sám zapálil.


"Šlo o šestnáctiletého mladíka, který se sám zapálil. Vrtulník ho transportoval do nemocnice. Incident samozřejmě vyšetřujeme," řekla tn.cz policejní mluvčí Martina Hrušková.

 

Podle mluvčí hasičů sice vrtulník k popálenému opravdu vzlétl, ale kvůli mlze nemohl přistát. Mladíka proto musela k ošetření převézt sanitka. Ta s ním odjela na popáleninové centrum pražské vinohradské nemocnice. Záchranáři museli ošetřit také hochovu matku, která utrpěla šok.

 

Zatím není jasné, jestli se jednalo o úmysl a pokus o sebevraždu, nebo se mladý muž nešťastnou náhodou hořlavinou polil při nějaké práci. "Vyloučeno není ani cizí zavinění," uvedla ráno mluvčí hasičů Alena Ryvolová.

 

Podobný případ v Příbrami

 

V noci na pátek se v Příbrami polil ředidlem a zapálil čtyřiatřicetiletý muž. Utrpěl popáleniny na 80 procentech těla. Ve vážném stavu byl převezen do nemocnice v Praze. Muž údajně trpěl duševní poruchou, informovala o tom mluvčí příbramské policie Lenka Pavlová.


Neštěstí se stalo kolem půlnoci. Oheň se podle mluvčí sám uhasil a muž si stačil dojít pro pomoc.

pez TN.cz