Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 16. 6. 2014
Neujel daleko

ZBĚSILÁ HONIČKA v pražském parku: Policistům ujížděl po chodnících skútr!

Zdroj: Policie ČR
Témata:

Pražským policistům na Jižním městě v noci na sobotu začal zběsile ujíždět řidič (34) skútru. Policisté muže pronásledovali po chodnících, ale také parkem. Nakonec ho dopadli na útěku.

"Povšimli jsme si skútru, jehož řidič jel podezřele. Kličkoval, vypadalo to, že je pod vlivem alkoholu," sdělil novinářům policista Rudolf Pointinger z Pohotovostní motorizované jednotky.

 

 

Když policisté vyzvali muže k zastavení, nereagoval a začal zběsile ujíždět. V sedmdesátikilometrové rychlosti ujížděl po chodnících, parkem a mezi panelovými domy. V jednu chvíli málem srazil chodce, ten stihl na poslední chvíli uskočit.

 

 

Policisté pak muže zadrželi ve chvíli, kdy v Mikulově ulici nezvládl sjet tři schůdky a pokusil se z místa utéct. Ujíždějící řiidč pak policisůtm přiznal, že ujížděl, protože byl pod vlivem alkoholu.

 

Policistům pak muž nadýchal 1,37 promile alkoholu. Nyní mu hrozí až roční pobyt ve vězení, pokuta a zákaz řízení. zatím bezúhonný muž tak je nyní podezřelý z  trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

 

TN.cz