Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 29.3. 2010 12:19

Zbili vietnamského prodavače, jdou do vazby

Útok na vietnamského prodavače byl mimořádně brutální. Soudce poslal tři nezletilé zloděje a jejich devatenáctiletého vůdce do vazby.

Jihomoravská policie zatkla čtveřici mladíků, kteří v Kyjově na Hodonínsku v prosinci brutálně přepadli ve večerní prodejně potravin vietnamské prodavače. Řekl to v pondělí jihomoravský policejní ředitel Tomáš Kužel.

 

Parta tří maskovaných neplnoletých zlodějů vedená devatenáctiletým nezaměstnaným kumpánem vtrhla podle náměstka policejního ředitele Petra Sikory do prodejny potravin vyzbrojena nožem, baseballovou pálkou a boxerem.


PSALI JSME: Zakuklení lupiči pobodali v Kyjově prodavače

 

"Jednoho z obsluhujících Vietnamců zmlátili baseballovou pálkou a boxerem, prodavač utrpěl otřes mozku a spousty pohmožděnin," řekl Sikora. Dodal, že druhého prodavače, který se stejně jako jeho kolega snažil bránit, napadli nožem, muž utrpěl hluboká bodnořezná zranění.

 

"Mladíci byli schopni kvůli necelým třem tisícům korun a pár lahvím alkoholu zabít člověka. Brutalita jejich úroku byla mimořádně intenzivní," řekl Sikora.

 

Násilníky kriminalisté zatkli 17. března poté, když vyhodnotili tipy od veřejnosti, další informace získali i od Asiatů, kteří s policií spolupracovali.

 

Kriminalisté kvalifikovali útok jako loupež. "Trestní sazba je zde až do dvanácti let vězení, u tří mladistvých, kteří jsou ve věku mezi patnácti a sedmnácti lety, poloviční," upřesnil Sikora s tím, že všechny čtyři násilníky poslal soudce do vazby.

muf tn.cz / Mediafax
Reklama