Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 26. 8. 2011

Žena v pláštěnce a s kuklou přepadla bar. Na servírku mířila PISTOLÍ

Maskovaná žena v kukle a pláštěnce přepadla v noci na pátek bar ve Vsetíně. Díky statečnosti servírky a duchapřítomnosti majitelů baru skončila jednatřicetiletá pachatelka v rukách policie, sdělila agentuře Mediafax vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Žena v pláštěnce, s kuklou na hlavě a plynovou pistolí v ruce přišla do baru ve dvě hodiny ráno. "Servírku s její kamarádkou, které právě bar po zavírací době zamykaly, zatlačila pod pohrůžkou plynové pistole zpět do podniku. Tam požadovala peníze," uvedla Javorková.

 

Devatenáctiletá servírka z Hornolidečska tvrdila, že nezná kód trezoru, kde jsou peníze uložené. Lupičce namluvila, že kód ví jen majitelka, načež pachatelka servírku donutila majitelce zavolat a kód zjistit. "Majitelce baru se zdál celý telefonát divný, protože věděla, že servírka kód zná. Její manžel tedy zavolal na policii," řekla mluvčí.

 

Žena zrovna vycházela s několika desítkami tisíc korun z baru, když přijela policie. "Pachatelka před nimi zabouchla dveře, ale jeden z policistů je vyrazil a hlídka ženu zadržela," poznamenala Javorková.

 

Za loupež ženě hrozí až desetileté vězení. "Co ženu k činu vedlo, je předmětem vyšetřování. Za dlouhou dobu však nepamatujeme, že by se loupežného přepadení na Vsetínsku dopustila žena," dodala Javorková s tím, že kriminalisté zvažují podání návrhu na vzetí ženy do vazby.

tn.cz / Mediafax