Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2014 20:43
kauza egypt

Zlom v kauze Petra K.: Případ v Egyptě odložili! Nic mu nedokázali

Egypt
Zdroj: Archiv Petra Kramného/ Thinkstockphotos

Petr Kramný má novou naději, že by zapeklitý případ úmrtí jeho manželky a dcery přeci jen mohl skončit jinak, než tím, že bude odsouzen za dvojnásobnou vraždu.

Reportéři TV Nova získali materiál, ze kterého bude mít velkou radost Petr Kramný i jeho advokátka Jana Rejžková.
 

Reklama

Je to zcela zásadní fakt, ze kterého nebudou mít ale radost čeští kriminalisté, kteří tvrdí, že Kramný zabíjel pomocí elektřiny. 
 

Kauzu Petra Kramného, který čelí v Česku obvinění z dvojnásobné vraždy, egyptské úřady odložily. Podle advokáta Keroles Ezzat Bashiera v Egyptě vyšetřovatelé Kramnému nedokázali vůbec nic.

 

 

Spis hovoří o možné otravě neznámým jedem a není v něm ani zmíněna možnost, že by žena a dívka zemřely zásahem elektrického proudu. Z vraždy vykonané tímto způsobem naopak Kramného podezřívají čeští kriminalisté, a proto zůstává nadále ve vazbě.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova k případu Petra Kramného:

 

Uplynul více než rok a proběhla dvě nezávislá vyšetřování. V Egyptě i v Česku. Výsledkem jsou dva odlišné závěry, které spolu vůbec nekorespondují.

 

Vše o případu Petra Kramného čtěte ZDE.

 

"Zde je kauza uzavřená z důvodu nedostatku důkazů. Ve všech zprávách se hovoří o požití neznámého jedu, nikde se nehovoří o úmrtí elektrickým proudem. V této kauze nikdo nebyl obžalován," uvádí advokát Keroles Ezzat Bashier.

 

V Česku ale Kramný čelí obvinění z vraždy své manželky a dcerky a je ve vazbě. Dceru a ženu prý zabil elektrickým proudem.

 

 

"Mému klientovi panu Kramnému bylo sděleno, že je důvodná obava, tedy podezření, ze spáchání trestného činu vraždy, a to způsobem vykonaným elektrickým proudem," uvedl dříve bývalý advokát Kramného Jaromír Richter.

 

Jak je možné mít na jeden případ tolik protichůdných názorů?

 

Smrt Češek se stala v období, kdy měla egyptská policie jiné priority. Probíhal ramadán, byl svržen prezident Mursí a tak tamní média vražda v hotelu téměř nezajímala.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vin Diesel prozradil, jak ho šokovala máma Paula Walkera. Zlomí vám to srdce

VIDEO: Zlomený Rychtář: S Ivetou to nikdy nebylo lehký! Co ještě o ní řekl?

sta TN.cz
Reklama