Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.7. 2012 18:54
popírání genocidy

Zpěvačka Vondráčková poslala kriminálku na aktivistu Šinágla

Helena Vondráčková
Zdroj: Korzo
Helena Vondráčková

Protikomunistického aktivistu Jana Šinágla stíhá policie. Paradoxně kvůli popírání genocidy. Zažalovala ho zpěvačka Helena Vondráčková se svým manželem Martinem Michalem a exposlancem Bohuslavem Hubálkem.

"Mohu pouze potvrdit, že vyšetřovatel zahájil trestní stíhání osoby pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia," sdělila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková. Právě berounští policisté mají případ na starosti.
 

Podle serveru iDnes jde skutečně o protikomunistického aktivistu Jana Šinágla a trestní stíhání bylo zahájeno na základě trestního oznámení, podané zpěvačkou Helenou Vondráčkovou s manželem Martinem Michalem a bývalým poslancem Bohuslavem Hubálkem.
 

Této trojici se nelíbí články, které Šinágl publikuje. Jde především o dvě citace. V jedné Šinágl píše, že s atentátem na Heydricha domácí odboj nesouhlasil a v druhé srovnává počet lidických obětí s počtem německých obětí při odsunu.
 

[IMAGEBOX_957999]Válka Brožové a Michala: Ústavnímu soudu přirovnání zpěvačky k trabantu nevadí

[IMAGEBOX_957999]

 

"Vyšetřování je na počátku, takže nelze předjímat, jak bude pokračovat. Proto nechce vyšetřovatel podávat žádné bližší informace. O ukončení vyšetřování budeme informovat," dodala mluvčí.
 

Šinágl by měl podle serveru jít ve čtvrtek k výslechu na berounskou kriminálku. Podle něj je ale celé obvinění účelové a nesmysl. "Budu chtít vědět jméno dozorujícího státního zástupce a toho, kdo se pod takovou lumpárnu podepsal," řekl iDnes aktivista. Podle něj je totiž na vyšetřování tlak právě ze státního zastupitelství.
 

Soud: Miroslav Grebeníček nemusí omlouvat antikomunistovi Janu Šináglovi
Zdroj: Mediafax Protikomunistický aktivista Jan Šinágl

 

To jeho tvrzení ale odmítá. "Je to jeho klasický argument ve chvíli, když se mu něco nelíbí. Jeho stížnostmi se tady zabývají doslova všichni státní zástupci," vysvětlila serveru Hana Koubíková z berounského okresního zastupitelství. Šinágl je tam známý tím, že stížnostmi a oznámeními "zásobuje" žalobce pravidelně.
 

[IMAGEBOX_709316]Vondráčková nevzdává boj o ODŠKODNĚNÍ! Zažaluje Česko z USA!

[IMAGEBOX_709316]

 

Server uvedl, že známá zpěvačka a její manžel Martin Michal se s aktivistou nemusí už delší dobu. Soudí se s ním o více než 3,5 milionu korun kvůli textům, které Šinágl o Michalovi publikoval na svých stránkách. V žaludku jim leží i kvůli sbírce, již uspořádal na podporu Marty Kubišové. Právě to by podle Šinágla mohlo za celou věcí stát; mohla by to být jakási forma pomsty.
 

To ale Michal razantně odmítá. "On vede stránky, kde každého uráží a pomlouvá. To, co on předvádí, do slušné společnosti nepatří. Já jsem na takové věci hodně citlivý - celá moje rodina zahynula v Osvětimi," vzkázal Šináglovi.

[IMAGEBOX_713937]Vondráčková ZUŘÍ! Její "národní klenoty" nechtějí hrát v rádiu![IMAGEBOX_713937]
 

Články, které jsou předmětem sporu, zveřejnil Šinágl na svých stránkách. Použil třeba citát ze článku, podle kterého se atentát na Heydricha uskutečnil proti vůli domácího odboje. Dále tvrdí, že počet obětí vypálení Lidic je jen zlomkem obětí poválečné genocidy na sudetských Němcích. A se způsobem, jak v 50. letech vládli komunisté, se nedá vůbec srovnat.

tn.cz / mediafax / gar

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

11.7. | 18:55 reypal
15
Vondráčkové straší ve věži.Jeden se nediví,že se s ní nebaví nikdo z rodiny.
11.7. | 22:54 samovar
-3
rradana55: Když německá armáda hnala před sebou armádu SSSR k Moskvě, místní ...
20.7. | 20:06 enari
4
Náhlasit nevhodný komentář
No jo Helenka. Metla Česká republiky. V Bohnicích už ji drží místečko na uzavřeném oddělení se zvýšenou ostrahou. Docela se divím, že se svým milovaným mužem nezažalovala slunko, které tak nehorázně svítí na její zlaté vlásky. No to víte moji milí, archeologické vykopávky jsou dnes v módě a proto ...
12.7. | 07:08 pivnimuska
4
Náhlasit nevhodný komentář
A i B je správně. A)Vondráčková je národní vykopávka. B)Šinágl patří dávno do blázince.
12.7. | 06:49 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
La Pardon,,patrilo Samovarovi..
12.7. | 06:48 novus
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Radana--bud rada ze si Rusaci nechali zaplatit tim cim se platilo..Jak si vedou okupanti jini vidis dodnes v Iraku,Afghanistanu a jinde. A cim si nechaji platit...A nezapomen treba na Vietnam...Rusaci na Cechy pritom jaci to jsou smejdi nevdecni byly az moc hodni..To neni humor,,to je skutecnost..A ...
12.7. | 06:44 Petr Dvořák
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Je to lump a bylo už na čase ho zalígrovat.
11.7. | 22:54 samovar
-3
Náhlasit nevhodný komentář
rradana55: Když německá armáda hnala před sebou armádu SSSR k Moskvě, místní obyvatelé vítali Němce jako osvoboditele od Stalinovy hrůzovlády. Než pochopili, že se k nim Němci budou chovat ještě hůře. Na Ukrajině a v západním Rusku zemřela za války šílená kvanta civilistů. novus: Však si taky ...
11.7. | 22:40 macek289
2
Náhlasit nevhodný komentář
Když tu stařenku vidím je mi na blití. Prosím tn bez obrázků čarodějnic.
11.7. | 22:08 Pavel Mašek
6
Náhlasit nevhodný komentář
Volal jsem Helence jestli je to pravda, že jsem o tom četl na diskuzích tn cz. Řekla, že to tak skutečně je, že už toho má dost, že se pořád nenechá špinit. Mezi tím Michal si tu diskuzi pročetl a vzkazuje, že vás všechny zažaluje a setkáte se u soudu. S mým papouškem se soudí už 3 roky. Raději ...
11.7. | 21:53 macek289
7
Náhlasit nevhodný komentář
Kdo to je ta stařenka a o koho se jedná zas nějaká dementní bába která se chce být v televizi. Strčte si tu bábu někam. Nikdo na ní není zvědavej.
11.7. | 21:47 mim99
5
Náhlasit nevhodný komentář
Ta Vondráčková už fakt ztrácí soudnost. Zažaluje celý národ, že jí za to její žalování nemá nikdo rád.