Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2012 22:00

Léčitel v Praze "kurýroval" sexem rakovinu

Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelné! Muž (43) z Chomutova se rozhodl být léčitelem. Na internetu hledal potenciální pacientky, které přesvědčil, že je dokáže zbavit rakoviny. "Pracoval" hlavně v Praze a za "léčbu" žádal peníze a sex. Nejen pro sebe, ale i pro své kamarády.

V jednom případě o existenci nemoci přesvědčil i zcela zdravou dívku, kterou několikrát znásilnil, informovala v úterý Mediafax mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.
 

Zadržený muž se minimálně od poloviny loňského roku seznamoval přes sociální sítě se ženami, většinou velmi vážně nemocnými. "Domluvil si s nimi schůzku, na které již od počátku poukázal na to, že je léčitel. Díky velmi suverénnímu a věrohodnému vystupování dokázal minimálně tři ženy přesvědčit k "léčbě". Ženám sliboval zlepšení zdravotního stavu a úplné vyléčení nádorů," poznamenala mluvčí s tím, že při každé schůzce muž požadoval odměnu v řádech desítek tisíc korun, o které tvrdil, že předá na charitu.
 

ČTEĚTE TAKÉ:
Léčitel podpaluje pacienty. Prý jim to pomáhá

 

"V jednom případě dokonce vsugeroval naprosto zdravé devětadvacetileté dívce, že ji skrz oči vidí do hlavy, kde má nádor. Ta přistoupila na léčbu sebe i biologických členů své rodiny a během dvou měsíců mu předala více než dvě stě tisíc korun," popsala praktiky samozvaného léčitele mluvčí. "Dívku vzhledem k obavám o svůj zdravotní stav uvedl do takového stavu psychické bezbrannosti a závislosti, že nebyla schopna klást odpor. Dokonce ji vyhrožoval, že jestliže nebude plnit jeho pokyny, rozhýbá jí nádor v těle a do druhého dne zemře. V důsledku této bezradnosti dívku opakovaně donutil v různých hotelech k souloži, a to jako náhradu za údajnou léčbu, protože už neměla žádné peníze," uvedla Kropáčová.

 

Na sociálních sítích zadržený muž, který již byl v minulosti odsouzen za podobnou trestnou činnost, vystupoval pod různými přezdívkami, například robinson12345, atheny07 nebo robertino99. "S ženami se scházel většinou u metra Hradčanská, Roztyly, Chodov, Černý Most ve velkých obchodních centrech, ale i mimo Prahu," uvedla Kropáčová. Muž postupně od tří "léčených" žen vylákal více než šest set tisíc korun.
 

Policisté ho obvinili z trestného činu znásilnění, obchodování s lidmi a podvodu, za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce deseti let. V současné době je muž podle Kropáčové ve vazební věznici a kriminalisté shromažďují další podklady pro jeho trestní stíhání, které může být rozšířeno ještě o jiné trestné činy.
 

Policie rovněž vyzývá všechny další poškozené ženy i muže, kteří se v minulosti stali obětí tohoto podvodníka, aby kontaktovali kriminalisty na lince 158.

klab tn.cz / Mediafax