Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 6. 2011

ZRŮDY! Tři vězni dostali tresty za znásilňování spoluvězně

Soud - vězni mučili spoluvězně
Zdroj: Mediafax
Soud - vězni mučili spoluvězně

Nepodmíněné tresty v délce pět a sedm let potvrdil v úterý Vrchní soud čtveřici vězňů, kteří loni v ruzyňské věznici v Praze opakovaně brutálně znásilnili svého spoluvězně. Rozsudek je pravomocný.

Podle obžaloby Jaroslav Dunka, Ludvík Herák, Michal Hnízdil a Jakub Kohlmajer loni opakovaně zaútočili na pětadvacetiletého spoluvězně přímo v cele pražské ruzyňské věznice. Jednou se ho pokoušeli znásilnit, dvakrát se mu podle obžaloby snažili násilím do konečníku zasunout předměty včetně rukojeti od štětky na čištění toalet.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zřícený most ve Studénce začal projednávat soud! Zemřelo 8 lidí!

 

Čtveřice obžalovaných útočila na spoluvězně na počátku roku, kdy Hnízdil využil tvrdého spánku poškozeného. "Poté, co poškozený požil tlumící farmaka a tvrdě spal, obžalovaný spolu s dalšími útočníky přes něho přehodil deku, v poloze na boku mu stáhl spodní prádlo a společně se mu do konečníku pokusili zasunout neznámý tvrdý předmět," uvádí státní zástupkyně v obžalobě. Protože se napadený muž úspěšně bránil, k dokonání činu podle obžaloby nedošlo.

 

Ve druhém případě se ve stejném období obžalovaný Herák pokusil za pomoci dalších tří obžalovaných poškozeného análně znásilnit. "Drželi mu nohy, ruce i hlavu přimáčknutou k posteli, a zatímco ostatní drželi poškozeného takto znehybněného, Herák se mu po dobu asi patnácti minut pokoušel násilím zasunout svůj penis do konečníku," pokračuje obžaloba.

 

Brutalita obžalovaných se podle výpovědi poškozeného stupňovala. V následujícím případě se vězni Dunka, Herák a Hnízdil pokoušeli stejnému muži do konečníku zasunout štětku na čištění toalety. Opět ho na cele povalili na podlahu, stáhli mu oblečení z dolní poloviny těla a drželi mu ruce a nohy. "Poté se mu do konečníku pokusili zasunout štětku o délce třicet pět centimetrů a šíři rukojeti dva centimetry," dodává obžaloba. Poškozený muž se i v tomto případě ubránil, i když se útočníci o zneuctění spoluvězně podle obžaloby pokoušeli několik minut.

 

Městský soud za to letos poslal Dunku, Heráka a Kohlmajera na dalších pět let do vězení, Hnízdila potrestal sedmiletým nepodmíněným trestem. Vrchní soud sice původní rozsudek zrušil, protože v jednom případě podle jeho názoru nedošlo k naplnění skutkové podstaty trestného činu znásilnění, ale tresty útočníkům ponechal stejné.

tn.cz / Mediafax