Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Aktualizováno 3.6. 2010 16:13

Nečas míří na Hrad za Klausem, přijde i lídr ČSSD

Lídr ODS Petr Nečas dostal znovu pozvánku na Hrad. S Klausem se sejde v pátek v 10:00. Po něm se na Hrad vydá i statutární místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka.

Je možné, že ho Klaus pověří jednáním o sestavení vlády. Už ve čtvrtek se oba muži sešli prezident s lídrem ODS právě v 10:00. Klaus ale zatím Nečase sestavením vlády nepověřil, ani ho nejmenoval premiérem. Klaus současně počítá, že v pátek si promluví i s lídrem sociálních demokratů Bohuslavem Sobotkou.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečas zatím Klausovo pověření nemá. ČSSD míří do opozice

 

TAKHLE SETKÁNÍ OBOU POLITIKŮ KOMENTOVAL VE ČTVRTEK PETR NEČAS

 "Rozhodne pan prezident podle svého uvážení a nepochybuji o tom, že rozhodne dobře a já budu jeho rozhodnutí respektovat," řekl lídr ODS po schůzce. Na otázku, jestli pro něj nebude nevýhodou, že při jednáních o vládě nebude mít v rukou prezidentské pověření k jejímu sestavování, odpověděl: "Jak to víte, že nebudu?"

 

 

OD 20:00 DO 21:00 BUDE HOSTEM ON-LINE ROZHOVORU TN.CZ PRÁVĚ LÍDR ODS A HROKÝ KANDIDÁT NA PREMIÉRA PETR NEČAS. PTEJTE SE HO UŽ TEĎ
Rozhovor
Klaus zřejmě nebude s pověřením Nečase či podobným krokem dlouho čekat. Dnes ale zřejmě své rozhodnutí ještě neoznámí. "Očekávám, že až pan prezident dojde i na základě dnešní schůzky k nějakému závěru, tak ten závěr sdělí a případně mě opět pozve k nějakým dalším jednáním sem na Hrad," řekl Nečas.

Místopředseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který po Jiřím Paroubkovi převzal vedení sociální demokracie, uvedl, že navrhne předsednictvu strany pozastavit jednání o účasti sociálních demokratů ve vládě do rozhodnutí prezidenta o tom, koho sestavením kabinetu pověří. Sobotka po volbách uznal, že nemá velké šance na to, aby vyjednal vládu vedenou ČSSD.

 

tn.cz / ČTK