Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.9. 2012 11:04
foto a video ve zlíně zatýkali

Už ho mají! Člen metanolové mafie začal vypovídat a pomáhá odkrýt své kumpány

Distributor ze Zlína
Zdroj: Mediafax
Tento muž distribuoval nebezpečný alkohol ve Zlíně

Policie začíná rozplétat gang, který vyráběl, distribuoval a prodával smrtící alkohol.

Na Aleše S. (51), distributora, který ve Zlíně pančoval alkohol, byla v pátek uvalena vazba. "Doufá, že se prokáže, že alkohol z jeho garáže metanol neobsahoval a že následky u otrávených lidí budou co nejmenší," uvedl soudce Dušan.
 

Dodavatelův advokát Josef Kapušňák sdělil, že jeho klient u soudu svého činu litoval.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova


 

Podle soudce Baránka Aleš S. spolupracuje s policií a díky němu se podařilo rozkrýt velkou skupinu lidí zapletených do kauzy s pančovaným alkoholem.11 zadržených


V souvislosti s metylalkoholovou aférou obvinila policie 11 lidí, další nejspíš přibudou, oznámil policejní prezident Martin Červíček. Ve vazbě jsou dva lidé.

 

"V nočních hodinách jsme na Novojičínsku objevili další nelegální stáčírnu alkoholu. Zajistili jsme v ní přes 5 tisíc litrů nelegálního alkoholu," uvedl Tuhý s tím, že nyní zjišťují, zda v těchto lahvích byl přítomen nebezpečný metanol.

 

Zatýká se ve všech krajích

 

V pátek dopoledne policie oznámila, že zatkla čtyři lidi z Olomouckého kraje. Policisté v souvislosti s tím zajistili stovky lahví alkoholu, u desítek z nich se objevila smrtící dávka metanolu. Zadržení jsou údajně z Oseku nad Bečvou a Brodku u Přerova.

 

Dalším zadrženým je muž ze Zlínska. "Jsme na stopě další skupině. Dopoledne jsme zadrželi další osobu," uvedl pro Mf Dnes tiskový mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.
 

Nelegální sklad alkoholu objevili policisté ve čtvrtek ve Zlíně. V jedné z garáží na sídlišti Jižní Svahy, kde na otravu metanolem zemřela i jednašedesátiletá žena, objevili asi pět set lahví neokolkovaného alkoholu a tisíce zfalšovaných etiket různých likérek.
 

Podívejte se na muže, v jehož garáži na zlínském sídlišti Jižní Svahy našli policisté smrtící alkohol:
 

16

Tento muž po Zlíně distributoval smrtící alkohol

Zdroj: Mediafax

Zlínský distributor - rozhodnutí o vazbě - 6

Hodnocení:


 

U objevených lahví zatím není jasné, zda smrtící dávku jedu obsahoval. Šéf speciálního policejního týmu Metyl v pátek ráno uvedl, že zatím čekají na výsledky analýzy. Ta určí, zda lahve obsahují smrtící dávku metanolu či nikoliv. 
 

Podívejte se na policejní zásah v nelegální stáčírně alkoholu ve Zlíně:
 


 

"Muž v garáži míchal a stáčel do lahví alkohol, který následně uváděl do oběhu. Nekolkované láhve s nebezpečným alkoholem distribuoval do prodejny na Jižních Svazích, odkud si je zakoupili někteří zákazníci, kteří se následně otrávili metylalkoholem,“ uvedl policejní mluvčí zlínské policie Petr Jaroš.
 

Zlínský distributor měl trvalé bydliště na magistrátu
 

Zlínského distributora Aleše S. (51) pančovaného alkoholu policisté v pátek obvinili ze tří trestných činu a v pátek odpoledne ho soud poslal do vazby. "Muž si vyslechl obvinění z přečinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti, přečinu neoprávněné podnikání a přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží. Hrozí mu až osmileté vězení,“ dodal Jaroš.
 

14

Zátah ve zlínské stáčírně

Zdroj: TV Nova

Zabavené etikety

Hodnocení:


 

Jak se podařilo agentuře Mediafax zjistit, muž měl trvalé bydliště přímo na zlínském magistrátě! V minulosti už měl i problémy se zákonem, podle zjištění agentury byl dvakrát soudně trestán.


 

Ve Zlíně v kauze metanol zatkli a obvinili už jednoho muže, jednalo se o majitele prodejničky, kde se alkohol s jedem prodával. Podle policie porušil předpisy o nálepkách a jiných předmětech označení zboží.
 

Ve středu odpoledne policisté ještě dopadli další dva muže na severní Moravě.. "Kriminalisté zadrželi dva muže ve věku 46 a 47 let. Při domovních prohlídkách se u nich našlo 400 litrů alkoholu v různých nádobách bez kolků. Zajištěný alkohol byl označen různými etiketami,“ upřesnila ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
 


Prvním zatčeným v souvislosti s metanolovou aférou byl majitel jednoho ze stánku v havířovském Šumbarku. Tam se objevily vůbec první otravy metanolem. Už minulý čtvrtek tam zemřeli starší manželé a starší muž.
 

Metanol se objevil i na Příbramsku
 

Stopy nebezpečného metanolu se objevily i na Příbramsku. V pěti vzorcích ze 40 odebraných byl zjištěn velký podíl metanolu. "Jednalo se o alkohol nalezený u fyzické osoby na Dobříšsku a v jedné prodejně v Příbrami," řekla v pátek Mediafaxu policejní mluvčí Monika Schindlová.
 

Podívejte se na reportáž o metanolem z Poledních Televizních novin:
 


 

Výrobci alkoholu zuří
 

Kauza z metanolem pořádně rozzuřila výrobce alkoholu. Pančovaný alkohol s metanolem totiž padělané etikety. Prostějovská Starorežná podá trestní oznámení. "Společnost jakoukoliv spojitost s aférou odmítá," uvedl mluvčí Starorežné Petr Maxa. Po vypití Hanácké vodky s falešnou etiketou společnosti totiž oslepla jedna z obětí smrtícího alkoholu.
 


Další nebezpečný alkohol s metanolem se objevil v lahvích s etiketou Likérky Drak. Ta se však zaručuje, že prodává jen nezávadný alkohol. Majitel firmy Pavel Čaniga dokonce vypsal milionovou odměnu za dopadení toho, kdo nebezpečný alkohol vyrábí. Navíc upozornil na rozdíly mezi jeho etiketami a etiketami, které se objevily na zabavených lahvích.

Ve stáncích se nesmí prodávat ani vystavovat tvrdý alkohol
 

Už ve středu krizový štáb zřízený vládou zakázal o plošném zákazu prodeje tvrdého alkoholu na stáncích. V pátek tento zákaz upřesnil. Tvrdý alkohol musí ze stánků a mobilních prodejen zmizet i z polic a výloh, nestačí tak jen to, že stánek nebude alkohol prodávat.
 

muf tn.cz / hmr