Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 5.1. 2013 18:32
proti klausovi

Pane prezidente, už 200 tisíc lidí nesouhlasí s vaší amnestií! A další rychle přibývají

Prezident Václav Klaus
Zdroj: Mediafax

Velká vlna nevole se zvedla proti amnestii, kterou vyhlásil Václav Klaus. Petice, která je na internetu jen pár dní, má 60 tisíc podpisů, 200 tisíc lidí petici podporuje na Facebooku.

Internetem koluje petice jen pár dní. Autoři i podepsaní chtějí dát Klausovi najevo, že s amnestií lidé nesouhlasí. Autoři ale zároveň uznávají, že už amnesti prezident nezruší.
 

V sobotu odpoledne měla petice na Facebooku 212 tisíc podporovatelů a podepsalo ji téměř 60 tisíc lidí. Čísla stále rychle narůstají.
 

TEXT PETICE SI MŮŽETE PŘEČÍST TADY:

"My níže podepsání jsme si plně vědomi toho, že s amnestií vyhlášenou Václavem Klausem už nic moc nenaděláme. Přesto chceme panu prezidentovi, kandidátům na post prezidenta České republiky i médiím dát zřetelně najevo svoji nevoli vůči tomuto rozhodnutí hlavy státu a to už jenom proto, aby si příští „pachatel dobra“ v pozici prezidenta naší země dobře rozmyslel, zda bude následovat příkladu Václava Klause a také propustí 6 000 pravomocně odsouzených zločinců na svobodu.

Podobný čin totiž považujeme za výsměch poctivé a nelehké práci českých policistů, státních žalobců a soudců, stejně jako zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu. Nepovažujeme tento krok za správnou cestu, jak oslavit 20 let naší státnosti, stejně jako si nemyslíme, že by se jednalo o dobrý signál vůči nám slušným občanům."


Petici najtete TADY

Proti amnestii už vystoupil i Daniel Landa, který svolal na 11. ledna protestní akci na Vyšehrad.
 


Částečnou amnestii vyhlásil Klaus ve svém novoročním projevu k 20. výročí vzniku České republiky. Věznice v jejím rámci opouští několik tisíc vězňů, amnestie promíjí některé nepodmíněné i podmíněné trestné činy a zastavuje některá trestní stíhání. Celkově se podle odhadů ministerstva spravedlnosti nějak dotkne asi 32.000 lidí.

 

 

Na Facebooku, kde lidé o amnestii diskutují, se objevují také hlasy, že šlo o státnický krok. "Amnestie je ta nejrozumnější věc, kterou kdy udělal, fandím mu a klidně bych jej volil znovu, co volil, měl by být jmenován doživotním vůdcem státu," napsal o Klausovi jeden z uživatelů.
 

Jiné příspěvky vyjadřují názor, že prezidenta k vyhlášení amnestie týkající se také pachatelů hospodářské kriminality vedla jen snaha pomoci vlastním přátelům. "Kolik z nich byli přímo či nepřímo známí našeho pana prezidenta Václava 'Propisky' Klause a teď jsou z toho všichni venku," stojí v jiném z facebookových příspěvků.
 

Podívejte se na souhrnnou reportáž o amnestii:

 Klaus při vysvětlování důvodů, proč v rámci amnestie nařídil zrušit obvinění lidem stíhaným déle než osm let, odkázal na Evropský soud pro lidská práva. Uvedl, že se podle jeho judikatury považuje už doba přesahující šest let za nepřiměřenou délku řízení.

vrl tn.cz / ČTK

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.1. | 10:11 eluself
30
Situace v státě není vyhlídková. Dělat vše proto, aby lidé byly více nas..ný ...
5.1. | 18:38 Jiri s Podebrad
-14
Klaus je frajer...vy nemuzete udelat absolutne nic takze akorat muzete ...
6.1. | 20:37 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ja padesata leta pamatuju..Ikdyz jen jako decko..A tak mam pravo porovnat kdo a co za dvacet let vybudoval abyto jini za dvacet let opet zlikvidovali..Nepletme si take komunisty s Jikliky..A to ani dnes! Jiklik je tvor universalni,,vyskytujici se a skodici ve vsech stranach v honbe za svym cilem! ...
6.1. | 18:49 lup3
-8
Náhlasit nevhodný komentář
Co byl bylo. Komanči byli čuňata nemytý. Byl to dobytek. A jejich následovníci a vyznavači dobytek jsou... Oni rozhodovali o žití a nežití plebsu. Kdo bude studovat a kdo ne. A prachy neměli cenu. Když bolševik rozhodnul, že "třídní nepřítel" nebude studovat, tak ani úplatek nebyl ...
6.1. | 18:41 klerak1
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zdravíčko vážení, ať dělám cokoliv nemohu se dostat na petici. asi to bude mnou, nebo špatným připojením přes Wi-fi. Jsem také pořádně nas....! Ten zmetek si Jakla vybral moc dobře, ten magor kváká to samé co on! Proto ho asi tolik chválí a podporuje v kandidatuře, doufám, že většina lidí umí číst ...
6.1. | 18:31 Pavel Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
vo253....... nedokážu to přesně posoudit. Znám studenty, kteří mají i dvě práce. I já občas některé zaměstnávám. A znám studenty, kteří marně hledají "tu správnou práci" a je dnes mnohem více takových, kterým rodiče uhlazují cestičku penězi. Tito kazí reálnou vzdělanost v tomto ...
6.1. | 18:24 novus
0
Náhlasit nevhodný komentář
Golia--jakpakto ze jsi za komancu mohl studovat?? Zacinam mit podezreni!!
6.1. | 18:21 novus
1
Náhlasit nevhodný komentář
Golia--ty nevypadas jak idiot--ty jim jsi..A nezlob se,,tve "oralni prujmy" tu prezentovat opravdu nehodlam..Fakt, tobe se zrovna podobat ci vyrovnat nechci..Ono slova moudrych pripominat stale dokola na skodu neni..Na rozdil od "oralnich prujmu"modreho pitomce..
6.1. | 17:50 vo253
2
Náhlasit nevhodný komentář
gollia, jenomže dnešní studenti si těžko můžou přivydělat třeba přes studentservis tak jak to bylo za nás. Dnes student těžko najde brigádu, když není práce často ani pro jeho rodiče. Takže studium v dnešní době je pro většinu rodin větší zátěží, než bylo za nás!
6.1. | 17:35 novus
2
Náhlasit nevhodný komentář
Problem je ze" Demokracii" si kazdy vyklada po svem ale pouze jedinci z ni profituji..Optimiste se domnivaji ze ziji v Demokracii..Pesimiste se obavaji ze jeto pravda..
6.1. | 17:32 Pavel Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
inovus..... napsal jsi to moc hezky. Jen jsi trochu mimo a nejsi schopen dát dohromady prostou větu a tak jsi nucen opisovat od jiných a snažit se to formulovat jako tvůj vlastní výtvor. Jenže nechápeš význam některých slov a slovních spojení a tak se ti ve snaze vypadat moudře stává, že vypadáš ...
6.1. | 17:26 Pavel Mašek
0
Náhlasit nevhodný komentář
vo253...... tedy potom nechápu proč mi nadáváte a urážíte mne, když víte také, že i v éře socialistického bezplatného školství to stálo na tu dobu spoustu peněz. Pokud někdo neměl bohaté rodiče či jiný zdroj financí, tak musel makat jako Vy nebo já.