Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2013 07:08
"Štědrý" prezident

Amnestie Václava Klause očistí více než 20 000 lidí

Prezident Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Václav Klaus

Prezident Václav Klaus sejme břímě více než 20 000 lidem. První amnestovaní vězni už opustili věznice.

Ministerstvo vnitra zatím nezveřejnilo přesný počet všech lidí, kterých by se amnestie prezidenta měla týkat. Po sečtení amnestovaných ze všech kategorií by jich ale mělo být podle deníku Právo více než 20 000.

 

Problémy s propuštěnými

 

To, čeho se mnozí obávali, se začíná vyplňovat. První trestanci, kteří se díky prezidentské amnestii ocitli předčasně na svobodě, šli krást jen pár hodin po propuštění z Valdic, další páchali násilí.

 

Dva sedmadvacetiletí vězni byli propuštěni na svobodu ve středu v půl jedenácté večer, a zlodějiny se dopustili už ve čtvrtek v šest ráno poté, co byli na svobodě pouhých 7 hodin.

 

 

Sotva opustili brány Valdic, vyrazili pěšky do Jičína, protože už jim nic nejelo, tam zapadli do první hospody, a pustili se do pití. Když je odtamtud při zavíračce asi ve 2 ráno vyhodili, přesunula se podařená dvojice do nejbližšího nostopu, odkud si jeden ze zlodějů odskočil, aby se cvičně pokusil vykrást vůz Kia Sportage. Neúspěšně.

 

Po šesté ráno potom v nonstopu trestanci zaplatili a odešli, což se ovšem témuž zloději, rozleželo v hlavě, vrátil se a na baru ukradl asi 2500 tisíce korun.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o amnestii Václava Klause:

 

"Toho si ale všiml barman a zavolal policii, která oba výtečníky asi po dvou stech metrech dopadla,“ potvrdila serveru TN.cz mluvčí jičínské policie Hana Klečalová s tím, že muži hrozí návrat za mříže. Druhý ze zlodějů pouze popíjel, tudíž se ničeho nedopustil. Zatím.

 

Potíže s amnestovanými trestanci už začínají i v Praze. Podle serveru novinky.cz se tam ve smíchovské herně servali dva bratři, z nichž jeden rovněž patří mezi vězně, kteří se ocitli díky Václavu Klausovi nečekaně na svobodě. Jednoho z mužů policie zadržela, po druhém pátrá.

kos TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

4.1. | 14:59 lup3
1
Myslím, že kdyby amnestoval všechny doživotně odsouzené vrahy, tak by to byl ...
4.1. | 09:49 Tony
-3
Narcis papatunel se takhle šklebí naposled.
4.1. | 21:51 marie teperova
0
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím si že každý má právo na druhou šanci,a pokud si toho váží tak za mříže uš nikdy nevstoupí.Je fakt že někteří tam zůstat měli ale spousta jich tam je na 5 měsíců atd... Každý tady řeší Amnestii a odsuzuje p.prezidenta,ale aby ste řešily to že poslanci a senátoři si přikleply několikatisícové ...
4.1. | 14:59 lup3
1
Náhlasit nevhodný komentář
Myslím, že kdyby amnestoval všechny doživotně odsouzené vrahy, tak by to byl slabý odvar toho, kolik krve má na pazourách Lapka. Kdyby se posuzovalo jak má, podle společenské nebezpečnosti, tak Lapka dostane 126 X trest smrti. Spoustu skokanů pod vlak se mu spolehlivě dá přiřknout. Jemu, jeho ...
4.1. | 12:05 petr korinek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Klaus největši rebel a zločinec za era samostatneho statu česka zaslouži si provaz zm.d
4.1. | 09:50 františek Koval
-3
Náhlasit nevhodný komentář
A ODS SE diví proč lidé volí komunisty.za nich se lidé jináč chovali,dnes se svámi objímá jak tě miluje a ze zadu vráží kudlu do zad jak v americe.V tomto státě se mají dobře akorád kumuli.zloději všeho druhu a politici to je sorta XXXL.
4.1. | 09:49 Tony
-3
Náhlasit nevhodný komentář
Narcis papatunel se takhle šklebí naposled.
4.1. | 09:04 Tony
-2
Náhlasit nevhodný komentář
Není mi jasné proč Papatunel si tímto debilním činem chtěl dostat na svou stranu zloděje,vrahy a kriminálníky.Není to tím že slušný a poctivý člověk ztratil k tomuto vypatlanému starci důvěru?A nebo že v tom má osobní zájem?
4.1. | 08:54 picaka
-2
Náhlasit nevhodný komentář
NEJHORŠÍ PREZIDENT HAVEL A KLAUS.
4.1. | 08:29 kimy69
-1
Náhlasit nevhodný komentář
Nejvíce mě dneska dojala zpráva, že byl předčasně propuštěn proti své vůli jeden vězeň, který už má odsezeno v součtu 20 let...měl sedět do června tohoto roku, chtěl si našetřit 5000,-Kč, koupit motorovou pilu a začít pracovat v lese, bohužel......už mám druhý kapesník a nejde to vůbec zastavit ...
4.1. | 08:21 chachar73
0
Náhlasit nevhodný komentář
Když toho parchanta vidím,jak se na té fotce ksichtí,tak bych mu hned jednu jebla!