Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.1. 2013 07:08
"Štědrý" prezident

Amnestie Václava Klause očistí více než 20 000 lidí

Prezident Václav Klaus
Zdroj: Mediafax
Václav Klaus

Prezident Václav Klaus sejme břímě více než 20 000 lidem. První amnestovaní vězni už opustili věznice.

Ministerstvo vnitra zatím nezveřejnilo přesný počet všech lidí, kterých by se amnestie prezidenta měla týkat. Po sečtení amnestovaných ze všech kategorií by jich ale mělo být podle deníku Právo více než 20 000.

 

Problémy s propuštěnými

 

To, čeho se mnozí obávali, se začíná vyplňovat. První trestanci, kteří se díky prezidentské amnestii ocitli předčasně na svobodě, šli krást jen pár hodin po propuštění z Valdic, další páchali násilí.

 

Dva sedmadvacetiletí vězni byli propuštěni na svobodu ve středu v půl jedenácté večer, a zlodějiny se dopustili už ve čtvrtek v šest ráno poté, co byli na svobodě pouhých 7 hodin.

 

 

Sotva opustili brány Valdic, vyrazili pěšky do Jičína, protože už jim nic nejelo, tam zapadli do první hospody, a pustili se do pití. Když je odtamtud při zavíračce asi ve 2 ráno vyhodili, přesunula se podařená dvojice do nejbližšího nostopu, odkud si jeden ze zlodějů odskočil, aby se cvičně pokusil vykrást vůz Kia Sportage. Neúspěšně.

 

Po šesté ráno potom v nonstopu trestanci zaplatili a odešli, což se ovšem témuž zloději, rozleželo v hlavě, vrátil se a na baru ukradl asi 2500 tisíce korun.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o amnestii Václava Klause:

 

"Toho si ale všiml barman a zavolal policii, která oba výtečníky asi po dvou stech metrech dopadla,“ potvrdila serveru TN.cz mluvčí jičínské policie Hana Klečalová s tím, že muži hrozí návrat za mříže. Druhý ze zlodějů pouze popíjel, tudíž se ničeho nedopustil. Zatím.

 

Potíže s amnestovanými trestanci už začínají i v Praze. Podle serveru novinky.cz se tam ve smíchovské herně servali dva bratři, z nichž jeden rovněž patří mezi vězně, kteří se ocitli díky Václavu Klausovi nečekaně na svobodě. Jednoho z mužů policie zadržela, po druhém pátrá.

kos TN.cz