Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2012 18:13
předpověď počasí

Medard přináší deštivý víkend. Nebe bude "plakat" i celý příští týden

Zdroj: Televizní noviny

Medardova kápě, čtyřicet dnů kape. Tak zní jedna z najznámější lidových pranostik pro 8. června. A jak se zdá, Medard se rozhodl své pověsti dostát. V následujících dnech totiž bude

Pranostika se začne naplňovat už o víkendu. Pokud se tedy chystáte do přírody, nezapomeňte přibalit pláštěnky. Rtuť teploměru sice přes den neklesne pod 20 °C, sluníčko ale bude nadále stávkovat a celé Česko čekají přeháňky.
 


Pátek
V pátek bude většinou oblačno, na východě republiky i polojasno, ale objeví se i přeháňky nebo déšť. Nejvyšší teploty se budou pohybovat od 20 do 24 °C, na západě kolem 18 °C a na východě kolem 26 °C, v 1000 m na horách kolem 17 °C.

 

Grafika počasí
Zdroj: Mediafax


Vát bude mírný jihozápadní až západní vítr o rychlosti 2 až 6 m/s, který v bouřkách přechodně zesílí.

 

Podívejte se na předpověď počasí ze Snídaně s Novou:

 

Sobota
V sobotu bude většinou oblačno a místy se spustí přeháňky. Noční teploty se budou pohybovat okolo 14 až 10 °C. Denní teploty se podle Meteopressu budou pohybovat mezi 19 až 23 °C. Vát bude slabý severní vítr do 4 m/s.

 

Počasí déšť
Zdroj: Mediafax


Neděle
Ani v neděli se sluníčka nedočkáme. Opět bude na většině území České republiky oblačno, místy nás potrápí přeháňky nebo občasný déšť. Noční teploty klesnou k 15 až 11 °C. Denní teploty se budou pohybovat od 17 do 21 °C. Vát bude mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.

 

Pondělí
Také v pondělí nás čeká velká oblačnost a na většině území přeháňky nebo občasný déšť. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Nejnižší noční teploty budou 14 až 10 °C, nejvyšší denní 17 až 21 °C. Vítr bude mírný jihozápadní.

 

Úterý až pátek
Převážně Česko čeká velká oblačnost, místy pak občasný déšť nebo přeháňky. Bouřky se budou objevovat jen ojediněle. Přechodně může být polojasno. Nejnižší noční teploty budou 14 až 9 °C, nejvyšší denní 17 až 22 °C, na jihovýchodě až 25 °C.

 

NEJZNÁMĚJŠÍ PRANOSTIKY K MEDARDOVI:
Jasný den na Medarda, tišší rolníkovo naříkání

Jaké je počasí o Medardu, takové je o žních

Pláče-li Medard, i ječmen zapláče

Jaký bude čas na sv. Medarda, takových bude 40 dní
 

 
tn.cz / mediafax / kos