Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.4. 2014 15:28
galerie bláznivé počasí

Apokalypsa ve Strakonicích: Kroupy, vyplavené sklepy, zničené cesty a zatopená auta

Zdroj: TV Nova

Počasí se sice na většině území tváří velmi letně, ve Strakonicích a okolí ale včera zažili hotovou apokalypsu. Lokální záplava s kroupami všechny místní obyvatele zaskočila.

Podle předpovědi počasí se letos jara prakticky nedočkáme. Zimu vystřídá letní počasí a možná se vyhneme jarním plískanicím. Jenže ve Strakonicích to včera vypadalo úplně jinak.

 

Podívejte se v galeriích na fotografie: 

16

GALERIE: Ledové kroupy zavalily Strakonice

Zdroj: došlo mailem

Kroupy ve Strakonicích - 2

Hodnocení:
17

GALERIE: Kroupová smršť ve Strakonicích

Zdroj: facebook.com

Kroupy ve Strkaonicích - 1

Hodnocení:
Blesková bouře způsobila lokální záplavy a nadělala pořádné škody. Ulicemi se valil silný proud vody, který poškodil množství nezpevněných cest. Bouřka vyplavila několik sklepů, kroupy pomačkaly karosérie u aut. Některé cesty se změnily na bahnité řeky.

 

 

A bouřkám není konec, čekají nás celý příští týden. Kvůli takzvanému tlakovému bahnu bude mít počasí spíše letní ráz, teploty se přehoupnou i přes 20 stupňů, ale bude dost deštivo s častými bouřkami a přeháňkami.
 

tn.cz / hru

Diskuze

22.4. | 20:27 METEO Aktuality
1
Náhlasit nevhodný komentář
Lokální bouřky definitivně srážkový deficit neřeší, nicméně krátkodobě ano. Mnohdy přinesou vyšší úhrny než plošné frontální srážky. Sledujte s námi počasí věrohodně na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality a na http://www.meteoaktuality.cz. PS: Současné počasí není na místě nazývat bláznivým, ...
22.4. | 19:45 Marti Píšťalka
0
Náhlasit nevhodný komentář
Já zrovna jela do Strakonic , když mě to "chytlo"-Byl to mazec. Hlavně jsem musela spolu s dalšími auty chvíli stát na Podsrpu, a pak, po příjezdu na kruháč pře viaduktem, pak tam přijeli policajti a řídili dopravu, protože se nedalo projet pod viaduktem. Ten byl zatopený, či co. ...
22.4. | 18:40 mmmm mm
0
Náhlasit nevhodný komentář
v Praze dnes taky slušná kroupovice https://www.youtube.com/watch?v=WzEhFiYzLls&li...