Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.3. 2013 17:47
předpověď

Tohle je březnové počasí?: Východ Čech zasáhly bouřky, Vysočinu krupobití

Kroupy ve Vilémově
Zdroj: došlo mailem
Kroupy ve Vilémově

Jarní teploty, mráz, krupobití i bouřky. Březnové počasí si s námi zahrává. Desetistupňové teploty vystřídá od příštího týdne mráz.

Přestože je teprve začátek března a bouřky by měly přijít až za pár měsíců, východ Čech zasáhly už teď. Radar zaznamenal blesky poblíž Jihlavy a Blanska.

 

Na většině území je však slunečno a teploty se pohybují mezi čtyřmi až třinácti stupni Celsia. Kolem Pardubic, Třebíče, Brna, Tábora a Kroměříže se však vyskytují přeháňky. Zajímavé video nám poslal čtenář z Vilémova na Vysočině, kde napadlo několik centimetrů krup.

 

 

Večer se objeví na severozápadě Čech v polohách nad 1000 metrů srážky smíšené nebo sněhové doprovázené místy mlhou.

 

Kdo se radoval, že začalo už jaro, toho teď zklameme. Od příštího týdne přichází zase zima. V pondělí bude zataženo až oblačno a místy déšť. Noční teploty se budou pohybovat od nuly do 4 °C. Nejvyšší denní teploty dosáhnou devíti stupňů a přes den se bude pomalu ochlazovat.
 

 

Ani v úterý slunce nevyleze a dešťové přeháňky vystřídají sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, nejvyšší denní teploty -1 až 3 °C, na jihu až 6 °C. Ani další dny nepřinesou oteplení.
 

tn.cz / anš
Reklama