Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 10. 2013
Odhalení

Atomový kryt? Víme, kolik zatím stála tajemná budova exmanželky miliardáře Tykače

Zdroj: TV Nova

Televizi Nova se podařilo získat dokumenty, ze kterých lze úplně poprvé oficiálně zjistit, kolik zatím stála obří tajemná stavba na Křivoklátsku. Tu buduje bývalá manželka miliardáře Pavla Tykače. O její ceně se zatím jen spekulovalo. Z nově získaných dokumentů je jasné, že už stála skoro miliardu korun.

Záhadná stavba u Berounky na okraji chráněné oblasti Křivoklátsko vypadá jako obří protiatomový kryt. A jako místo pro přežití v případě katastrofy zřejmě měla sloužit bohatým klientům. Podle projektu jsou v podzemí obří prostory například pro dobytek.

 

V těchto dnech se v obchodním rejstříku objevila poslední účetní závěrka firmy, která stavbu jménem exmanželky miliardáře Tykače staví. Z té vyplývá, že do konce loňského roku bylo na nedokončené stavbě proinvestováno skoro 870 milionů korun. Z toho 300 milionů jen za rok 2012.

 

 

V posledních měsících ale ruch na stavbě z neznámých důvodů ustal. Ještě na jaře tady pracovaly možná stovky lidí. Teď je jich maximálně dvacet. Zmizela betonárka, která stála v těchto místech a zmizely i vysoké jeřáby.

 

Na stavbě je teď vidět jen několik bagrů a nákladních aut. Dělníci zasypávají izolaci okolo až metr tlustých betonových zdí. Dovnitř objektu ale není možné se dostat.

 

Tajemná stavba v Ptyči - 16
Zdroj: zpravy@nova.cz Tajemná stavba v Ptyči

 

Z aktuální účetní závěrky firmy, podepsané přímo Danielou Tykačovou, nyní Kuchtovou, vyplývá také další zajímavý údaj. Odkud plynou do firmy peníze. Jen za poslední dva roky získala společnost stavící tajemný komplex více než pět miliard korun z prodeje akcií. Není ale jasné, o jaké akcie šlo. Podle stavebního povolení by měl být celý projekt hotový na jaře příštího roku. Zatím tak ale vůbec nevypadá.
 

TN.cz
Reklama