Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.1. 2011 21:13

Bárta podá trestní oznámení na vedení ŘSD v Ústí. Řídí ho prý kmotři

Zdroj: TV Nova

Ministr dopravy Vít Bárta (VV) podá trestní oznámení na management Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji. V nedělních Otázkách Václava Moravce to řekl s tím, že vedení této společnosti je napojeno na politiky Patrika Oulického (ODS) a Petra Bendu (ČSSD).

Bárta v diskusním pořadu nesdělil žádné podrobnosti a nehovořil ani o důkazech. "Důkazy zveřejním a trestní oznámení podám v následujícím týdnu," dodal.

 

V trestním oznámení se chce Bárta zaměřit na osu svých podřízených. K tomu, proč vedení ŘSD podezírá, Bárta řekl, že "dvě největší politické strany jsou financovány tamním ředitelstvím silnic a dálnic, ředitel má jisté osobní výhody a zároveň kryje kroky třetího subjektu, tedy stavební společnosti."

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŘSD vyvlastňuje pozemky, přes které má vést dálnice D3

 

Bárta také doufá, že spor nebude vnímán jako spor mezi Věcmi veřejnými a ODS, ale jako spor mezi ministrem dopravy a jeho podřízenými.

 

Ministr dopravy rovněž podotkl, že vyšetřování mohou komplikovat i chystané změny na Státním zastupitelství. S nejvyšším státním zástupcem se budou podle něj měnit i ti krajští, a to včetně státního zástupce z Ústeckého kraje.

tn.cz / Mediafax