Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 8. 2012

Bém vylezl na K2, po návratu ho čeká 50 hodin prospěšných prací

Pavel Bém
Zdroj: Mediafax
Pavel Bém

Pavel Bém stanul na vrcholu druhé nejvyšší hory na světě. Po návratu do Česka ho zřejmě čekají zřejmě veřejně prospěšné práce. Bém totiž prohrál sázku, že se stavba tunelu Blanka už neprodraží.

Pražský magistrát potvrdil prodražení stavby tunelu Blanka až na 36 miliard korun. Iniciativa Auto*Mat okamžitě připomenula sázku z roku 2007, kdy se s Bémem vsadila, že pokud stavba Blanky přesáhne 21 miliard korun, tak Pavel Bém vykoná v Auto*Matu 50 hodin veřejně prospěšných prací. Mluvčí iniciativy Vít Masare webu novinky.cz potvrdil, že ke splnění slibu vyzve iniciativa Béma jakmile se vrátí z dovolené.

 

 

Bém stanul na vrcholu K2

 

Tu Pavel Bém tráví opět na horách. Ve středu v 11,15 místního času zdolal bývalý pražský primátor Pavel Bém (ODS) s horolezcem Peterem Hámorem druhou nejvyšší horu světa K2, informoval Hámor na svých internetových stránkách. Oba údajně vystoupali na vrchol bez použití kyslíku.

 

 

Na vrcholu, který má 8 611 metrů, se oba horolezci prý zdrželi jen chvilku a následně sestoupili do čtvrtého tábora do výšky 7 755 metrů. Po oddychu by se měli vydat zpět do základního tábora.

 

Bém je svým koníčkem horolezectvím známý. Před pěti lety již vystoupil i na nejvyšší horu světa Mount Everest. Dosud pokořil nejvyšší hory všech sedmi kontinentů. Za své aktivity si však vysloužil i kritiku. Oponentům se nelíbilo, že si několika týdenní dovolené bral i v době svého vedení pražského magistrátu.

 

K2 se nachází na hranici mezi pákistánskou částí Kašmíru a čínskou autonomní oblastí Sin-ťiang. Dosahuje výšky 8611 m nad mořem.

 

tn.cz / mediafax / muf