Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 5. 2011

Bezpečnostní rada státu PROJEDNALA BÍLOU KNIHU o obraně!

Za účasti prezidenta Václava Klause projednala v pondělí Bezpečnostní rada státu Bílou knihu o obraně, která reaguje na klíčové aspekty současného bezpečnostního kontextu. Informoval o tom v pondělí mluvčí vlády Jan Osúch.

Materiál k projednání předložil ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) v souladu s programovým prohlášení vlády.

Bezpečnostní rada státu vzala Bílou knihu o obraně na vědomí a uložila ministru obrany předložit ji po dopracování na schůzi vlády.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
VIDEA: To jsou LÉTAJÍCÍ NEMOCNICE! Pomohou Češi Japoncům?


Bílá kniha reaguje na klíčové aspekty současného bezpečnostního kontextu, kterými jsou například dynamický vývoj bezpečnostního prostředí, zkušenosti z mezinárodních operací, nová strategická koncepce NATO, aktualizovaná Bezpečnostní strategie ČR, dopady ekonomické krize na veřejné rozpočty v ČR a souhrnná analýza zdrojů ministerstva obrany a stavu ozbrojených sil ČR.

V materiálu se mimo jiné uvádí, že ozbrojené síly budou v důsledku stárnutí populace a snižující se konkurenceschopnosti ministerstva obrany na trhu práce stále obtížněji získávat dostatek nových zájemců o vojenskou službu.

ČTĚTE TAKÉ:
Armáda postrádá výstroj za MILIONY! Víme, co se ROZKRADLO!


Je také ohrožena kapacita pro plnění mezinárodních závazků ČR a plnění úkolů na území ČR. Bílá kniha o obraně na danou situaci reaguje konkrétními návrhy a představuje návrh rozvoje ministerstva obrany v příštích deseti letech, přičemž klíčovým obdobím implementace Bílé knihy o obraně bude rok 2012, avšak řada činností tento horizont překročí.

Pro naplňování konkrétních úkolů bude rozhodující snaha o stabilizaci rozpočtu ministerstva obrany.

Mediafax
Reklama