Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 22. 3. 2013
strana to vítá

Boss Oulický opustil potápějící se loď a odchází z ODS

Oulický
Zdroj: isifa/Lidové noviny/JINDRICH MYNARIK

Ústecký podnikatel Patrik Oulický vystoupil z ODS. Byl považován za vlivného člena strany, ale i za kontroverzního podnikatele.

Ústecká ODS jeho krok vítá, řekl dnes ČTK předseda ústecké organizace ODS Radim Holeček.
 

"O ukončení členství pana Oulického vím a vítám ho. Byl vnímán jako negativní symbol ODS. Ústecká ODS byla personifikována právě do osoby pana Oulického a my jasně říkáme, že s negativními znaky už nechceme být spojováni," řekl Holeček.
 

Oulický bývá spolu s Alexandrem Novákem, někdejším senátorem či primátorem Chomutova, označován za kmotra ODS, připomněla Česká televize, která informaci o odchodu Oulického z ODS zveřejnila.
 

Důvod, proč Oulický stranu opustil, Holeček nezná. ČTK se podnikatele nepodařilo zkontaktovat. Pro server iDnes ale uvedl, že vystoupení ze strany pro něj bylo uzavřením jedné životní etapy, víc nechtěl celou věc komentovat.
 

To, že ústecká ODS nechce být s Oulickým nadále spojována, podle Holečka potvrzují i výsledky únorového oblastního sněmu a nové složení oblastní rady. Novým předsedou strany se v únoru stal právě Holeček.
 

Oulického jméno zaznělo například v souvislosti s korupční kauzou kolem ROP Severozápad. Dotační úřad sídlí v budově, která patří společnosti Energetické a dopravní stavby, v jejíž vlastnické struktuře Oulický figuruje.
 

"Úřad sídlí v domě, jehož majitelem je ústecký kmotr Patrik Oulický, blíže prameni už by snad být ani nemohl," řekla v červenci soudkyně Kamila Elsnicová, když vynášela v korupčním případu rozsudek nad bývalým šéfem úřadu Petrem Kušnierzem.
 

Současné vedení dotačního úřadu rozhodlo o přestěhování sídla kvůli vysokému nájmu, který tu představoval asi 10 milionů korun ročně. Úřad nyní jedná o novém sídle se společností CB Immobilien, která vlastní rozsáhlý objekt bývalého Telecomu u křižovatky Rondel. Nájem by tu měl být výrazně nižší.

 

sta, tn.cz ČTK