Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.5. 2010 18:50

Bude za kouření marihuany tvrdý trest? Centrála je pro

Zdroj: TV Nova

Národní protidrogová centrála doporučila policistům, aby mnohem přísněji postihovali kuřáky marihuany.

Mít u sebe i malé množství této látky je totiž přestupek. Ve většině případů ho ale policisté neřeší a takové kuřáky tolerují. A právě to by se podle protidrogové centrály mělo změnit.

Pokud si teď zapálíte joint a kolemjdoucí policista si toho všimne, měl by vás odvézt na služebnu a sepsat s vámi přestupek. Samotné kouření marihuany sice postižitelné není, pokud u vás ale policista najde třeba jen nepatrný nedopalek, máte smůlu.

Národní protidrogová centrála se hájí tím, že například proti sousednímu Rakousku se u nás řeší až 15krát méně těchto přestupků. Odborníci to sice chápou, zároveň ale dodávají, že například alkohol je vzhledem ke své dostupnosti mnohem nebezpečnější, a celou věc je třeba řešit koncepčně. Za pravdu jim dávají i lékaři.

Podle lékařů je to dáno tím, že alkohol působí na náš centrální nervový systém mnohem rychleji. Pokud ale lidé konzumují marihuanu například v jídle, jsou účinky s alkoholem srovnatelné.

Kuřákům marihuany tak může hrozit až 15tisícová pokuta.
 

TV Nova

Diskuze

10.8. | 15:10 rescator52
0
Náhlasit nevhodný komentář
Proč se neustále kriminalizuje marihuana? Proč se konečně nepřizná, že je to mimořádně levný lék na obrovské množství nemocí a to včetně některých druhů rakoviny? Není to snad tím, že by zkrachovali výrobci drahých léků? Proč se draze synteticky vyrábí THC látky, které by se za zanedbatelné částky ...
8.5. | 18:35 josef21
0
Náhlasit nevhodný komentář
hafusak2: já jsem pro legalizaci marihuany, nebojím se srovnání s alkoholem, alkohol je mnohdy mnohem horší v porovnání s marihuanou
3.5. | 16:54 Miroslav Kameníček
0
Náhlasit nevhodný komentář
Pokud by šlo o zákaz užívání této drogy feťákům, mám stejný názor jak Hafusak. Ale je známo, že jsou nemoci, pro jejichž léčení, je tato droga lékem. Je řada nemocných, kteří si tyto bylinky pěstují za účelem léčení. Vystavují se tím možnosti postihu. Někde jsou prý tyto bylinky k dostání v ...
3.5. | 00:30 radim malinek
0
Náhlasit nevhodný komentář
Zakázat alkohol a legalizovat marihuanu.Aspon by byla sranda a parlament by byl konečně zajímavý a zhulený.
2.5. | 20:14 Karel Cekul
0
Náhlasit nevhodný komentář
Mělo by se po tom tvrdě jít, protože dneska se povolí marihuana, za pár let pervitin a heroin a vždycky se najde nějaký chytrák, který to bude srovnávat s pivem, tabákem, kávou a pod.
2.5. | 19:39 Jiří Šlapák
0
Náhlasit nevhodný komentář
nekouřím ani trávu ani cigarety ale nepřipadá mi to jako tak podstatný problem,jsem pro legalizaci