Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Pro koho jsou elektrokola?

Aktualizováno 20.11. 2013 16:00
legenda odešla

Byl to krásnej člověk, vzpomínají na Pavla Bobka jeho kolegové

Pavel Bobek
Zdroj: Mediafax

Ve věku 76 let dnes zemřel zpěvák, hudebník a velký gentleman Pavel Bobek. Jak na něj vzpomínají osobnosti české kulturní scény?

Pavel Bobek zemřel po dlouhé a vážné nemoci v Praze. Na české kulurní scéně zanechal nesmazatelnou stopu a jeho kolegové i fanoušci na něj budou dlouho vzpomínat.

 

"Úplně jste mě omráčili. Jsem v autě a vůbec se mi ta zpráva ještě nedonesla," byla Helena Vondráčková viditelně zaskočená. "To je opravdu hrozně smutná zpráva, strašně mě to překvapilo. Já jsem se to dozvěděla až teď od vás. Je mi to velmi líto, ztratili jsme zase jednoho báječnýho zpěváka a letitýho kamaráda. Nějak je to v poslední době moc často," dodala smutně Helena Vondráčková.

 

"Protože jsme byli oba trochu praštění anglo-americkou muzikou, tak jsme si už v první polovině 60. let vyměňovali hitparády a konzultovali spolu informace, které jsme poslouchali na rádiu Luxembourg. To bylo v době, kdy Pavel zpíval jen v angličtině písně rokenrolových velikánů, především Buddyho Hollyho. Rozhodující bylo, když se v Semaforu potkal s Jiřím Grossmannem, který ho 'přesvědčil', aby začal zpívat česky," komentoval úmrtí svého kamaráda hudební publicista Miloš Skalka.

"Je to banální, říkat, že mi umřel kamarád, se kterým jsem se znal 50 let. Strávili jsme spolu nádherných 8 let v Semaforu. On báječně a naprosto pravdivě zpíval, byl to rozený demorkat, miloval Ameriku, miloval svobodu, nenáviděl komunismus. Byl to krásnej člověk, je mi to strašně líto a na druhý straně jsem přesvědčen, že vzhledem k tomu, že byl opravdu těžce nemocen, bylo v jeho případě vysvobození," zavzpomínal herec Petr Nárožný.

 

"Pavel Bobek byl náš rokenrolový souputník. Měl podobně jako my všichni rád rokenrol. Byl to skvělej zpěvák a výbornej kamarád, byla s ním vždycky dobrá zábava. Musím říct, že vždycky, když zemře někdo z našich řad, tak mě to trošku vezme. Takže se moc omlouvám, a víc se mi o něm ani říkat nechce," nenacházel správná slova frontman kapely Olympic Petr Janda.

 

Pavel Bobek byl vystudovaným architektem a začátkem 60. let hostoval v řadě bigbeatových skupin. V letech 1963 až 1965 byl zpěvákem skupiny Olympic a od roku 1966 vystupoval s Country Beatem Jiřího Brabce. O rok později se stal stálým členem divadla Semafor, kde působil 23 let. První singl mu vyšel v roce 1964, premiérové album s názvem Veď mě dál, cesto má o 11 let později.

 

Připomeňte si Pavla Bobka v obsáhlé reportáži magazínu Víkend:

tn.cz / hru