Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.9. 2011 20:36

Čeká nás teroristický ÚTOK? ISLAMISTÉ VYHROŽUJÍ ČESKU!

Česku může hrozit teroristický útok ze strany vyznavačů islámu. Podle serveru iDNES islamisté na diskusních serverech vyhlašují České republice svatou válku a vyhrožují útoky. Česká vojenská tajná služba se totiž ve výroční zprávě pochlubila, že pomohla najít Usámu bin Ládina.

"Musíme vyhlásit svatou válku české rozvědce, zničit ji a dát jí lekci, kterou nikdy nezapomenou. Vyzvěte k útokům na Čechy," cituje iDNES z internetového diskusního fóra Palestine´s Dialogue.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

Česká vojenská tajná služba tvrdí, že měla informace o možném pobytu Usámy bin Ládina, které patrně napomohly k samotnému dopadení nejhledanějšího teroristy světa. Informaci v pátek uvedla TV Nova.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ:

 

Podle Novy to česká vojenská tajná služba píše ve své veřejné výroční zprávě. Podle bývalého šéfa vojenské tajné služby Andora Šándora to je obrovský úspěch.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V afghánském Kábulu SE BOJUJE! Po palbou je NATO i AMBASÁDY

 

Od dopadení Usámy bin Ládina se stále jen spekuluje, jakým způsobem se Američané dozvěděli, kde se schovával. Částečně na to překvapivě odpovídá česká vojenská tajná služba. Podle zprávy získalo vojenské zpravodajství řadu informací, které se týkají významných teroristů.

 

A právě jejich vzájemná komunikace a pohyb byly monitorovány Čechy. Ti pak Američanům předali informace, které jim buď potvrdily jejich domněnky, nebo je možná dokonce dovedly až na samotnou stopu Usámy. Veřejná výroční zpráva to neříká úplně jasně.

 

"Pokud to zpravodajci napsali do výroční zprávy, je to jistota. Nedovolili by si chlubit se cizím peřím. Je to značný úspěch," tvrdí jejich bývalý šéf a nyní bezpečnostní analytik Andor Šándor, podle nějž je způsobů, jak získat informace, několik. "Od zachycení používání komunikačních prostředků, přes sledování, nebo získání informací od nějakého agenta. A často se ve zpravodajské činnosti jedná o štěstí," dodal Šándor.

TN.cz
Reklama