Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 5. 2. 2015
Žebříček

Češi na své europoslance zapomínají, nejznámější je Ransdorf!

Zdroj: TV Nova

Nejznámějším českým europoslancem je komunista Miloslav Ransdorf. Nejpopulárnějším je zase Jiří Pospíšil. Vyplývá to z průzkumu agentury Phoenix Research. I televize Nova dělala podobnou anketu. Kdo je například tím nejméně oblíbeným europoslancem?

Miloslava Ransdorfa si podle průzkumu vybaví lidé nejčastěji. Ten v minulosti budil zájem médií například kvůli svým autonehodám, finančním problémům, kvůli kterým čelil dokonce exekucím, a potom také kvůli aféře z roku 2013, kdy ho reportér nizozemské televize nařkl ze zneužívání poslaneckých náhrad.

 

"Jednak se ukazuje, že Češi nerozlišují mezi pozitivní a negativní reklamou. Ransdorf je pro ně nejznámější," uvedl ředitel agentury Phoenix Research.

 

To potvrzuje i to, že jméno Miloslava Ransdorfa se objevilo i mezi deseti nejpopulárnějšími poslanci. Zároveň se dostal ale i mezi nejméně oblíbené politiky spolu s Jaromírem Štětinou a Stanislavem Polčákem. V žebříčku nejpopulárnějších europoslanců si nejlépe vede Jiří Pospíšil.

 

 

Volby do Evropského parlamentu proběhly u nás loni v květnu. Bojovalo se o 21 mandátů. A bojovat bylo skutečně o co. Základní plat europoslance je totiž přes 200 000 tisíc. K tomu má ale i náhrady, například dostává přes 8 tisíc na ubytování za každý den přítomnosti při jednání.

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

5.2. | 21:57 medvidekja
10
Mě jsou nějací europoslanci úplně jedno. Stejně tam pro nás Čechy nic nedělají. ...
6.2. | 09:00 reypal
1
Co může dobrého povstat z EU,když tam zasedají takoví chytráci jako je komouš ...
7.2. | 15:39 lup3
2
Náhlasit nevhodný komentář
Taky na zbytečnosti zapomínám
6.2. | 09:00 reypal
1
Náhlasit nevhodný komentář
Co může dobrého povstat z EU,když tam zasedají takoví chytráci jako je komouš Ransdorf.Neumí počítat do10 a pokud někdy uměl,tak už všechno zapoměl a měl by o něčem rozhodovat. Komouši u nás jsou na tom opravdu dobře,když vysílají do EP takového odborníka.
5.2. | 22:39 vsetula
6
Náhlasit nevhodný komentář
Češi na své europoslance nezapomínají ale nemají čas myslet jenom na blbosti jedině že by jim to někdo jako těm europoslancům dobře zaplatil.
5.2. | 22:14 macek289
2
Náhlasit nevhodný komentář
Soudruh proletář Ranďák je náš vzor. Čest práci.
5.2. | 21:57 medvidekja
10
Náhlasit nevhodný komentář
Mě jsou nějací europoslanci úplně jedno. Stejně tam pro nás Čechy nic nedělají. Jen vymýšlí, co by nám zakázali a nařídili !!! No ale, že se divím, za ten plat bych to "možná" dělal taky...