Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.11. 2010 10:34

Česká pošta bude do USA letecky posílat balíky jen do 453 gramů

Česká pošta od pondělí přestala přijímat letecké zásilky do USA s hmotností nad 453 gramů. Jak zjistila agentura Mediafax z průzkumu, konkurenční operátoři žádné nestandardní omezení nezavedli.

Jak pošta informovala v pátek, zpřísněná bezpečnostní opatření kvůli teroristickému nebezpečí přijala vláda USA, opatření se týká celého světa.

 

"V důsledku zjištěného teroristického nebezpečí u zásilek přepravovaných letecky přijala vláda USA zpřísněná bezpečnostní opatření, která mají přímý vliv na služby České pošty, poskytované zákazníkům. Od 15. listopadu proto nebude Česká pošta přijímat všechny druhy prioritních zásilek o hmotnosti 453 gramů a více, určené k dodání ve Spojených státech amerických," konstatovala už dříve mluvčí pošty Marta Selicharová.

 

Konkurenční společnosti žádné nestandardní opatření nezavedli, na rozdíl od pošty balíky přepravují vlastními letadly. Přes UPS tak lze letecky do USA zaslat balík o hmotnosti do 70 kilogramů, žádné nestandardní omezení nemá ani FedEx, ani DHL.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Dopisové bomby: jak zabíjí a kdo je používá

Policie pátrá po podezřelých. Mají prsty v bombách?

 

"U nás taková embarga nejsou, balíky do USA se dají běžně letecky posílat," sdělila marketingová specialistka DHL Pavla Křapová.

 

"Česká pošta balíky zasílá běžnými leteckými spoji, právě těch se opatření týká. Vlastní letadla nemáme," vysvětlila Selicharová.

 

U České pošty nyní mohou zákazníci zásilky do USA odeslat pouze tzv. ekonomickou cestou (pozemní/námořní), která má přepravní dobu zhruba 20 až 30 dnů. Toto opatření se netýká podavatelů, kteří s Českou poštou uzavřeli dlouhodobý obchodní vztah, a to po dobu delší než 30 kalendářních dnů a zároveň mají na České poště založenou korespondenční a účtovací adresu. Zásilky těchto klientů bude Česká pošta přijímat k letecké přepravě i nadále.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Reklama