Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.8. 2014 21:42
exkluzivně

Totálně uzavřené boxy na Bulovce: Tady budou pacienti s EBOLOU!

Bulovka je připravena na ebolu
Zdroj: oficiální zdroj

Evropa se obává smrtícího viru ebola, přesto, že výskyt viru na starém kontinentu zatím nebyl zaznamenán.

Podle primářky Kliniky infekčních, parazitárních a tropických nemocí Nemocnice Na Bulovce MUDr. Hany Roháčové ale není pravděpodobné, že by se ebola výrazně rozšířila v Evropě.


I tak má podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty, Česká republika na případný výskyt smrtící nákazy připraven krizový plán.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:
 


Pacient by v případě příznaků okamžitě putoval právě na infekční kliniku na Bulovce, která je na takové případy, již několik let připravená. Nakažený by byl ve speciálním bioboxu a ty má Bulovka dva.
 

112

FOTOGALERIE: Hermeticky uzavřené boxy na Bulovce

Zdroj: oficiální zdroj

Infekční oddělení na Bulovce - 12

Hodnocení:


Box je hermeticky uzavřený a slouží jako izolace. V bioboxu by se lékaři pohybovali pouze ve speciálních oblecích a maskách.

 


Smrtelnému virovému onemocnění podlehla v západní Africe od února téměř tisícovka lidí. Epidemie propukla v březnu v Guineji. Postupně se vir rozšířil do sousední Sierry Leone a Libérie a také do Nigérie.
 


Proti ebole zatím neexistuje oficiálně schválená vakcína a vir zabije zhruba každého druhého nakaženého. Světová zdravotnická organizace (WHO) hodlá příští týden svolat odborníky na lékařskou etiku, aby posoudili možnosti použití experimentálních léků. České ministerstvo zahraničí nedoporučuje do postižené oblasti - konkrétně Guineje, Libérie a Siery Leone, cestovat.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Moderátorka Vítová vyhrožuje dceři: Dám tě do babyboxu!

To už není normální! Lagy Gaga zkolabovala a sdílela fotku z nemocnice

TN.cz / ČTK / vem

Diskuze

9.8. | 08:41 paboucek
1
Náhlasit nevhodný komentář
Neolizujte Afričany (raději vůbec nikoho cizího :-) )- nebudete mít Ebolu!! Infekce se přenáší POUZE tělními tekutinami a sekrety nakaženého člověka (krev, sliny, ejakulát, pot, slzy). Možnost přenosu přes neporušenou kůži není prokázáno. Redakce by měla spíš referovat o prevenci. Jenže to by je ...
8.8. | 18:14 Pavel Orlík
14
Náhlasit nevhodný komentář
Zase to tady někdo dotáhne protože naše vláda neumí zabezpečit nic jenom svoje peníze ale to jim bude na prd!!Kdo do té smradlavé nehygienické zemi jede tak ať tam zůstane!!
8.8. | 18:09 czsergio
6
Náhlasit nevhodný komentář
skvěle jak pomalu šířit paniku.
Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme