Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Aktualizováno 29.4. 2014 18:41
Hrozí mu až 10 let

Chlípný kněz Tvrdoň zůstává ve vazbě! Soud se bojí, že by mohl zneužívat další děti

Zdroj: TV Nova

Kněz Erik Tvrdoň, který je obviněný ze znásilnění a zneužití ženy a dívky, stanul u soudu v Havlíčkově Brodě. A po dnešním jednání je jasné, že i nadále zůstane ve vazbě. Soud totiž neshledal to, že by důvody vazby pominuly.

Soud v úterý prodloužil vazbu pro kněze Erika Tvrdoně. Havlíčkobrodští kriminalisté se jeho případem zabývají od počátku loňského prosince. Podezřelého zadrželi 3. února v Praze před bytem, který muž příležitostně využíval. Obvinili ho ze sexuálního nátlaku, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.
 

Erik Tvrdoň na to, že zůstane ve vazbě, nijak nereagoval. Odešel ze soudní síně s kamennou tváří a nepřítomným výrazem. Na mé otázky neodpovídal. Stejně takto nezúčastněně se choval, i když předtím do soudní síně vcházel.
 


Tvrdoň kněžské roucho vyměnil za černé oblečení. Samotné soudní řízení trvalo přesně hodinu a na jeho konci soud Eriku Tvrdoňovi prodloužil vazbu a to z obavy z jeho útěku nebo pokračování v trestné činnosti. Tvrdoň je obviněný z opakovaného znásilňování sedmatřicetileté Petry – své věřící, a také z toho, že teprve třináctiletou dívku nutil k výrobě porna.
 

Navíc nadělal miliónové dluhy a měl provádět na svých věřících nepovolený exorcismus, nebo-li vymítání ďábla.

tn.cz / TV Nova