Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.5. 2012 21:36

Obchody zaplavily nebezpečné výrobky z Číny! VELKÝ PŘEHLED

Zdroj: TV Nova

Česká obchodní inspekce stáhne ročně z prodeje nemalé množství zboží, které ohrožuje naše zdraví. Často jsou to výrobky z Číny, které jsou určeny dětem. Jen vloni museli prodejci stáhnout z pultů 5000 kusů nebezpečných hraček. Podívejte se na závadné výrobky, které se v obchodech prodávaly. Třeba je máte domy i vy!

Česká obchodní inspekce nejčastěji upozorňuje na zdraví škodlivé hračky. Jednu takovou měla doma i paní Gajdošová. Malý Míša rozkousal hračku, která byla přitom určena dětem od devíti měsíců, a začal se dusit kousky molitanu. "Rychle jsem mu to začala vytahovat z pusy a všechny hračky z molitanu jsem hned vyhodila,“ popisuje svojí zkušenost maminka.


ČTĚTE TAKÉ:

Další nebezpečná hračka na trhu! Podívejte se na ty, které vaše děti můžou ZABÍT!


"Nejčastěji jsou stahovány hračky z prodeje kvůli nadlimitnímu obsahu ftalátu, dále jsou to příliš malé části, které hrozí udušením,“ vysvětluje mluvčí České obchodní inspekce Miloslava Fléglová. Až 80 procent závadných hraček pochází z Číny.


Podívejte se na výrobky, které Česká obchodní inspekce stáhla z prodeje:

12

Galerie: Nebezpečné výrobky

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR

POZOR! NEPOUŽÍVEJTE TUTO MISKU!

Miska je nebezpečná kvůli tomu, že se z ní při běžném používání uvolňuje formaldehyd. Kontakt i s malými dávkami formaldehydu vyvolává bolesti hlavy a zánět nosní sliznice. Formaldehyd dráždí oči a vyvolává slzení. Rychle se vstřebává kůží a může způsobovat podráždění nebo alergické reakce

Hodnocení:


Na evropském trhu se vloni objevilo 1803 závadných výrobků. Nečastěji se jednalo o textil u kterého hrozilo udušení nebo podráždění kůže, dětské hračky, motorová vozidla, elektroniku a kosmetiku.

 

Podívejte se na výrobky z Číny, před kterými byly varovány evropské státy:

 

 
Na náš trh nejspíš mířily i další hračky s pofidérní kvalitou. Odhadem statisíce kusů padělků se podařilo dnes zajistit ve vietnamské tržnici v pražské Libuši. Místo původu? Opět Čína.

 

Narazili jste v obchodě na nekvalitní, závadnou nebo nebezpečnou hračku? Napište nám o tom na zpravy@nova.cz nebo volejte na telefonní číslo 606090909.

kos TN.cz
Reklama