Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2014 10:34
Podivné chování

To, co předvedl Rychtář u spalovací pece, jsem nikdy neviděl, šokuje svědek pohřbu

Iveta Bartošová
Zdroj: TN.cz

Co se dělo za zavřenými dveřmi obřadní síně strašnického krematoria po skončení posledního rozloučení se zpěvačkou Ivetou Bartošovou? Svědek promluvil o naprosto nestandardním chování Josefa Rychtáře.

V souvislosti s pohřbem Ivety Bartošové zarazilo mnohé odborníky z řad pohřební služby, jak rychle dostal po kremaci Josef Rychtář urnu s popelem zpěvačky. Měl ji u sebe už druhý den, jak zachycují exkluzivní fotky TN.cz. Obvyklá praxe totiž bývá až čtyři dny. Spekulovalo se také, že poslední rozloučení, které ve strašnickém krematoriu zorganizoval truchlící vdovec, bylo jen divadlo kolem prázdné rakve.

 

Do redakce TN.cz se však nám ozval člověk, který je detailně obeznámen s tím, jak probíhala kremace Ivety Bartošové. Celý proces nám popsal krok za krokem. Uvedl například, že Josef Rychtář už týden před posledním rozloučením objednal služby expresní. V tom případě mohou být pozůstalým ostatky vydány už několik hodin po kremaci.

 

EXKLUZIVNÍ SPECIÁL: Videa z archivu TV Nova s krásnou Ivetou Bartošovou. ZDE

 

Svědek, který nepatří k zaměstnancům krematoria, navíc promluvil o nestandardních požadavcích Josefa Rychtáře a jeho ochranky. Místo toho, aby odešel hlavním východem, nechal si vést přes prostory, které jsou pro veřejnost, ale v první řadě pro pozůstalé, nepřístupny, a to z jednoho důvodu, nachází se totiž v nich spalovny, tedy pece.
 

CELÝ ROZHOVOR SE SVĚDKEM ZDE: 

 

"Pana Rychtáře nechtěli přes pece pustit. Tam by se správně neměla veřejnost vůbec dostat a pozůstalí už vůbec ne. A Rychtář tam byl, oni ho tam tudy vedli. Museli to tam všechno vyčistit, uklidit, upravit, aby tam mohl projít. Když si vezmete, že vám tam budou za půl hodiny pálit manželku, v té peci, tak je to vážně děsivé. Je to prapodivné a tudy se vůbec nesmí chodit," uvedl pro TN.cz svědek, který si přeje zůstat v anonymitě, nicméně redakce jeho jméno zná.

 

Co dalšího svědek prozradil?

 

* Josef Rychtář objednal expresní služby (rychlý spal)
* Urna byla s největší pravděpodobností vyrobena cca 3 hodiny po spalu
* Urnu si po obřadu nevyzvedl Josef Rychtář, ale pověřený člověk z pohřební služby
* Obřadní síň byla hermeticky uzavřena, aby neproklouzla jediná informace, jediný zvuk
* Aby lidé, kteří se nedostali do obřadní síně, nic neslyšeli, Rychtář nechal za dveřmi zatáhnout těžký závěs, který prostor odhlučnil

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:


EXKLUZIVNÍ VIDEO: Iveta Bartošová se svým dvojčetem Ivanou!

Alkohol, debatování, pieta... Jak trávil Josef Rychtář čas po pohřbu?

Vražda! Bývalý policista má o tom, co se stalo Bartošové, jasno

TN.cz