Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2009 17:32

Na dovolenou s Topolánkem si Dalík pronajal vilu za 800 tisíc. DOKUMENTY

Zdroj: TV Nova

Vila v Itálii, kde trávil Topolánek dovolenou, patří lichtenštejnské společnosti Raben Anstalt, jejíž vlastníci jsou nedohledatelní.

Vila v italském letovisku Monte Argentario, v níž před nedávnem trávil dovolenou předseda ODS Mirek Topolánek s rodinou a s lobbistou Markem Dalíkem, patří lichtenštejnské společnosti Raben Anstalt.

 

Za firmu však při koupi rezidence jednal český bankéř Ondřej Popelka z banky J&T, který je zároveň členem dozorčí rady banky. Informuje o tom deník MF Dnes.

 

Popelka dostal ke koupi vily plnou moc od klienta banky. Ten ale zůstává stále neznámý. “Tímto klientem není český občan,“ řekl deníku mluvčí J&T Petr Málek. Dům tedy patří někomu, komu velmi záleželo na anonymitě.

 

Raben Anstalt podle listu koupila dům letos 19. března. Kupní cena činila dva miliony eur, tedy v přepočtu přes padesát milionů korun.

 

“Vila je nově postavená, protože ji vůbec nemám zanesenou v katastrálních mapách. Dokončena byla někdy koncem loňského roku,“ řekl pro MF Dnes úředník katastru nemovitostí v Grossetu, pod něž letovisko Monte Argentario spadá.

 

ČTĚTE TAKÉ: Sledovala mě ČSSD, dokazovat to nemusím, tvrdí Topolánek

 

ODS se rozhodla hájit svého předsedu. Na úterní tiskové konferenci zveřejnila dokumenty, které podle ní prokazují, že vila, ve které trávil Topolánek dovolenou, byla zapůjčena jeho přítelem Markem Dalíkem na celý červenec od lichtenštejnské společnosti Raben Anstalt.

 

13

Fotogalerie: Smlouva Marka Dalíka o pronájmu vily v Itálii

Překlad1

Hodnocení:

Třístránkový dokument podepsal Marek Dalík 22. června a Markus M. Hasler 15. června. Podle kontraktu byla cena pronájmu 30 tisíc eur, tedy v přepočtu asi 800 tisíc korun.

 

Marek Dalík navíc exkluzivně TV Nova ukázal platební příkaz.

 

Dalíkův doklad o zaplacení
Zdroj: TN.cz

Ještě před nedávnem Topolánkův přítel Dalík tvrdil, že vůbec netuší, kdo vilu vlastní. Pak se rozpomněl, že si vilu pronajal od společnosti Raben Anstalt. Společnost mu doporučila jeho známá Italka. Dalík prý ale vůbec neví, kdo je majitelem společnosti.

 

Vila má celkem čtyři patra. Na terase ve druhém patře je bazén. Zahrada má rozlohu 2 500 metrů čtverečních. Celý pozemek je obehnán zdí. Podle místních lidí se ale vila vůbec nepronajímá. “Bydlí tam totiž vlivní lidé,“ řekl MF Dnes jeden z místních lidí.


Na záběry z Topolánkovy dovolené se podívejte na videu.

 

gib s přispěním Evy Chaloupkové TN.cz