Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 27. 1. 2012

Další výhra Lessyho, Kubice zastavil kárné řízení

Policejní prezident Petr Lessy
Zdroj: Mediafax
Policejní prezident Petr Lessy zůstává ve své funkci.

Ministr vnitra Jan Kubice (nez.) zastavil na základě doporučení poradní komise kázeňské řízení s policejním prezidentem Petrem Lessym. Mediafax o tom v pátek informoval mluvčí ministra Pavel Novák.

Lessy kárnému řízení čelil pro podezření z pomluvy na adresu důstojníků z vedení zlínské policie. Té se měl dopustit loni, kdy v novinovém rozhovoru uvedl, že jeden z obviněných členů brněnského gangu vyděračů v policejních uniformách Rudolf Setvák zametal v minulosti jako pracovník inspekce oznámení na tehdejšího ředitele brněnské policie a pozdějšího náměstka jihomoravské správy Vaňka.

Šéf policistů Lessy současně Vaňka vyzval k rezignaci a podotkl, že svého náměstka "velmi kryje" zlínský krajský ředitel Koutný.

Oba na Lessyho podali trestní oznámení, které prověřovala tehdejší policejní inspekce, Ta ale dospěla k závěru, že se Lessy nedopustil trestného činu a věc předala ministrovi ke kázeňskému opatření.

Komise, kterou Kubice k posouzení Lessyho vyjádření zřídil, ale doporučila řízení zastavit. "Spáchání přestupku nebylo příslušníkovi prokázáno," dodal mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

tn.cz / Mediafax