Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2013 07:16
EXKLUZIVNĚ ROZHOVOR

EXKLUZIVNÍ CHAT: Co prozradil David Rath čtenářům TN.cz?

David Rath
Zdroj: mediafax / Thinkstock

David Rath po 18 měsících zase může dýchat čerstvý vzduch na svobodě. Kvůli obvinění z korupce byl ve vazbě, ze které ho nyní pustil soud. Jak život za mřížemi snášel? Bojí se návratu do vězení? Neuteče před spravedlností do ciziny? David Rath odpověděl na tyto i mnohé další zvídavé dotazy čtenářů TN.cz.

Ratha evidentně velmi potěšilo, kolik má fanoušků, kteří mu věří, že celý jeho proces je jen honem na čarodějnice. Svěřil se ovšem také, že doufá, že Vánoce stráví doma s dětmi a zbytkem rodiny.


Na dotaz, kolik v cele zhubnul, Rath odvětil, že původně shodil 14 kilo a pak šest zas nabral zpátky. A je s tím spokojený. "Alespoň něco pozitivního jsem si z toho kriminálu odnesl," vtipkoval v on-line rozhovoru.
 

EXKLUZIVNÍ FOTO Z RATHOVA DOMOVA NAJDETE ZDE!
 

Kandidovat ale prý nikam nehodlá. "Nemám sílu a moji blízcí mi to doslova zakázali, protože řekli, že příště nestačí vězení a bude to rovnou kulka..." povzdechl si v žertu bývalý hejtman.
 

David Rath je po dlouhých 18 měsících ve vazební věznici opět na svobodě. O Rathově propuštění rozhodl při jeho čtvrté žádosti Vrchní soud v Praze. Rath opustil brány vazební věznice v Ruzyni v pondělí krátce před 16. hodinou.

 

 Rozhovor


 

Jak snášel pobyt ve vazbě? Jak mu vyhovovala vězeňská strava? Co celé dny ve vazbě dělal? Věřil ve své propuštění? Co plánuje nyní, když se dostal na svobodu? Bojí se možného návratu do vězení?
 

Policie Ratha zadržela loni v polovině května v Rudné u Prahy, když odcházel ze schůzky s dalšími následně obviněnými, někdejší ředitelkou kladenské nemocnice Kateřinou Pancovou a exposlancem Petrem Kottem. Tehdejší poslanec a hejtman nesl v rukou krabici, o které tvrdil, že je v ní víno. Když ji policista otevřel, ukázalo se, že byla plná bankovek - podle policie obsahovala celkem sedm milionů korun. Krátce po zadržení Ratha vtrhlo policejní komando do domu a zadrželo také Kotta s Pancovou.


Obžaloba označuje Kotta s Pancovou za organizátory korupce kolem zakázek ve Středočeském kraji. Rath údajně o všem věděl a dělil se s nimi o úplatky. Obvinění čelí i osm šéfů a manažerů firem, kteří se údajně na manipulování zakázek podíleli.

ČTK tn.cz / hru
Reklama