Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.4. 2013 18:00
Hledají ji policisté i hasiči

OBROVSKÁ ÚLEVA: Eliška (9) je v pořádku! Našli ji u benzinky

Zdroj: TV Nova

Policisté našli dnes odpoledne devítiletou Elišku Švandovou z Vlčnova na Uherskohradišťsku. Byla u benzinky v nedalekých Drslavicích. Od noci na dnešek ji hledaly desítky policistů, hasičů i dobrovolníků. Dívka se v úterý nevrátila ze školy domů.

Policisté školačku hledali také loni v lednu, tehdy ji našli po několika hodinách v lese s poraněnou nohou. Domů se bála jít kvůli poznámce ve škole.
 

13

GALERIE - Pátrání po Elišce

Zdroj: TV Nova

Pátrání - 2

Hodnocení:


 

V terénu dívku v okolí obce hledaly desítky policistů a hasičů, na místě byl také vrtulník. Do akce se zapojili i místní obyvatelé, asi 60 lidí, řekl starosta obce Jan Pijáček.
 

Eliška Švandová
Zdroj: Policie ČR Pohřešovaná Eliška Švandová

 

Policisté prohledávali oblast vlčnovských búd, což jsou vinohradnické domky. "Dívka údajně své kamarádce řekla, že půjde právě tam," uvedl Mergental. Do Vlčnova po poledni přijelo dalších 50 policistů z brněnské speciální pořádkové jednotky, částečně vystřídali své kolegy, kteří byli v terénu již od noci.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Když má dítě nutkání utéct z domu
ALARMUJÍCÍ! V ČR se denně chtějí zabít 3 děti!

 

Podle starosty pomáhali také kynologové s vycvičenými psy, kteří hledali na opačné straně obce. Místní lidé nabízeli svou pomoc hned od rána. "Volali nám a nechávali na sebe telefonní čísla, kdyby bylo třeba hledat. Jak jsme to vyhlásili v rozhlase, přišlo dalších asi 40 lidí. Pomáhali policii zahustit rojnice," uvedl Pijáček.
 

 

 

 

Rodiče po dívce nejprve pátrali až do půl desáté večer sami. Poté pohřešování oznámili policii. Do Vlčnova se ihned sjeli policejní hlídky z Uherskohradišťska, psovodi se psy a pohotovostně eskortní oddíl ze Zlína. Do pátrání se zapojili také hasiči. V noci ji hledalo asi 50 osob, po několikahodinové přestávce ráno opět vyrazila do terénu asi sedmdesátičlenná skupina.
 

Mapa- pátrání po Elišce
Zdroj: tn.cz/ google Maps

 

ČTĚTE TAKÉ:

RODIČE, POZOR! Jak ochránit malé děti před nebezpečím?
 

 

 

tn.cz / ČTK / hmr