Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 9. 2010

DNEŠNÍ TISK: Češi vlastní stovky samopalů

V soukromém držení je v Česku až osm set samopalů. Na Harvard by studenti mohli za státní peníze, Česko by tak mohlo zabránit úniku mozků do ciziny. Náměstek ministra domlouval provizi za stamilionovou zakázku. Přečtěte si, o čemí píší středeční deníky.

přehled tisku -<br>Hospodářské Noviny
Nejlepším studentům v zemi by mohl elitní univerzitu platit stát. Výměnou za to by absolventi pracovali několik let ve státní sféře, navrhuje NERV, píší ve středečním vydání Hospodářské noviny. "Několika nejlepším by se každoročně umožnilo studovat na elitních školách a oni by pak výměnou za to po určitou dobu, například dva roky, pracovali ve státní sféře,” upřesňuje jeden z členů NERVu, ekonom Tomáš Sedláček.

 

přehled tisku -Lidové<br>noviny
Patnáctého září by si ve svém diáři měl zaškrtnout bývalý místopředseda fotbalového svazu Vlastimil Košťál. Právě ten den by členové současného vedení měli rozhodnout o tom, zda poženou své předchůdce před soud, píší se středečním vydání Lidové noviny. Deník získal doporučení právníků, která mluví jasně - pokusit se vysoudit přes dvacet milionů korun.

 

Před soud by se tak měly dostat tři hlavní kauzy minulosti: prodej domu v Kozí ulici z roku 2007 za pátou nejvyšší nabídku v soutěži, a tudíž ztráta přes sedm milionů korun, studie na výstavbu Národního stadionu, kde prý bylo neúčelně utraceno sedm milionů korun a do třetice pochybné smlouvy se společností JVM Promotion, po které by svaz měl žádat také sedm milionů, popisují Lidové noviny.

 

přehled tisku - právo
Vojenský samopal vzor 58 je v České republice zakázanou zbraní, několik stovek lidí však dostalo speciální výjimku a úřady je přísně kontrolují, píše ve svém středečním vydání deník Právo. Bratislavský střelec vraždil jeho legální civilní verzí, kterou si ovšem zřejmě nezákonně upravil.

 

Podle ředitele služby pro zbraně a bezpečnostní materiál českého policejního prezidia Milana Komárka je v České republice legálně v soukromém držení takových zbraní asi sedm až osm set. Jinak samopaly oficiálně používají jen příslušníci bezpečnostních sborů a armáda. V rámci cvičení je armáda půjčuje například členům aktivních záloh, ale ti je po cvičení musí vrátit zpět.

 

přehled tisku - MladáFronta Dnes
Náměstek ministra obrany Jaroslav Kopřiva (KDU-ČSL) domlouval ve spolupráci s lobbistou Josefem Jindrou provizi za stamilionovou zakázku na minomety. Chtěl k tomu využít spolupráci se Slováky a obejít tak zákon, píše ve středečním vydání deník MF DNES. Pochybné aktivity Kopřivy s Jindrou sledovala MF DNES v uplynulých šesti měsících i prostřednictvím nahrávací techniky.

 

PSALI JSME:

Skandál v armádě: náměstek ministra domlouval provizi za zakázku

 

tn.cz / Mediafax