Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 25.7. 2009 08:37

Dnešní tisk: papežova ochranka a černé puntíky řetězců

Deník Blesk rozkrývá identitu muže, který sponzoruje výlet Karla Gotta s přáteli do Monte Carla. Někteří Číňané budou moci mít dvě děti bez postihů.

přehled tisku - Blesk

Deník Blesk rozebírá hvězdný pobyt Karla Gotta a jeho přátel v Monte Carlu. Sponzorem výletu má být Leonid Tsoukernik, kterému list přezívá Leon, král kasin. Ten prý vlastní velké kasino v Rozvadově, kde nejzlatější český slavík vítal rok 2009 půlnočním pěveckým vystoupením.

 

přehled tisku - právo

Při zářijovém pobytu papeže Benedikta XVI. v Česku bude mít policie ještě větší manévry než při návštěvě amerického prezidenta Baracka Obamy, píše deník Právo. Na jeho vystoupeních se totiž očekává mnohem větší účast. Zatímco Obamu poslouchalo na Hradčanském náměstí 15 tisíc lidí, v Brně-Tuřanech nebo ve Staré Boleslavi by mohlo být věřících i kolem sta tisíc.

 

přehled tisku -Lidové<br>noviny

Vybraní Číňané budou moci mít dvě děti, všimly si Lidové noviny. Zatímco dříve bojovala Říše středu hlavně proti přelidněnosti a většině obyvatel "dovolila" mít bez sankcí jen jednoho potomka, teď před ní stojí jiný problém: stárnutí populace. Město Šanghaj se proto rozhodlo vybraným párům doporučit, aby si pořídili druhé dítě – musí jít ale o lidi, kteří jsou sami jedináčky a mají dost peněz.

 

přehled tisku - MladáFronta Dnes

Skoro třetina masa, které se prodává v českých obchodech, nevyhovuje normám, zjistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Proto chce sestavit žebříček, ve kterém bude uvádět prohřešky obchodních řetězců. Podle žebříčku se zákazníci snadno zorientují, kam raději nejít pro zeleninu a kde mohou narazit na maso, které už "zavání", píše MF Dnes.
 

tn.cz / kap
Reklama