Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 6. 12. 2010

Dobeš chce zavést detenční ústavy pro mladistvé

Josef Dobeš
Zdroj: Mediafax
Ministr školství Josef Dobeš

Detenční ústavy pro děti do 18 let by chtěl zavést ministr školství Josef Dobeš (VV), prozradil v pondělí mluvčí ministerstva Václav Koukolíček. Impulsem pro Dobešovo rozhodnutí byl případ z letošního listopadu, kdy dva mladíci pobodali v Ostravě tři chlapce, kterým bylo 9, 13 a 14 let.

"Ministr se setkal s jedním z rodičů pobodaných chlapců. Na základě rozhovoru se rozhodl podpořit vznik speciálních detenčních ústavů pro mladistvé a děti do 18 let," prozradil Koukolíček.
 

Uvedl, že v ústavu by nechyběla ochranka, aby do něj bylo možné umístit i pachatele závažnějších trestných činů. Ti by pak byli samozřejmě i v péči terapeutů.

ČTĚTE TAKÉ:

Ústav pro nebezepečné zločince dostane prvního obyvatele
 

Prozatím existují v Česku jen detenční ústavy pro dospělé. Ty slouží pro pachatele, kteří nemohou být umístěni v normálním vězení. Detenční ústav je totiž kombinací věznice s psychiatrickým zařízením.
 

"O vzniku ústavu si ministr Dobeš promluví v úterý s ministrem spravedlnosti Jiřím Pospíšilem (ODS)," vysvětlil Koukolíček. Zřizovatelem zařízení totiž může být právě jen ministerstvo spravedlnosti. Přesto hodlá Dobeš Pospíšilovi nabídnout spolupráci.
 

Ministr školství soudí, že by speciální detenční ústavy mohly vzniknout z výchovného ústavu v děčínských Boleticích a z ústavu v Polance nad Odrou.

 

 

tn.cz / Mediafax
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?