Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 2.6. 2013 11:36
záplavy

DOPRAVNÍ INFORMACE: Tudy kvůli povodním neprojedete vlakem ani autem

Uzavřená silnice v Ličově. Kvůli povodním
Zdroj: Mediafax
Povodně na silnicích (ilustrační foto)

Přívalové deště a záplavy sužují Českou republiku. Mnoho silnic je zaplavených nebo dopravu komplikují stromy přes cestu. Železnice také hlásí problémy. Přečtěte si, kudy neprojedete.

Na trati Plzeň - Horažďovice předměstí - České Budějovice (a zpět) v úsecích Hluboká nad Vltavou - Zliv, Dívčice - Číčenice a Ražice - Čejetice komplikují povodně dopravu. Provoz přes stanici Ražice je přerušen, protože zde jsou zaplavené koleje. V úseku Protivín - Čejetice je zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz v úseku Dívčice - Číčenice je provoz veden po jedné ze dvou traťových kolejí. Mezi Zlivem a Hlubokou nad Vltavou vlaky nejezdí.


Podrobnější informace nejdete ZDE. Cestujícím je také k dispozici zákaznická informační linka +420 840 112 113.

 


Kvůli záplavám bylo uzavřeno také několik silnic. Například silnice 221 mezi obcemi Hroznětín a Ostrov, silnice z Hlásné Třebáně do Řevnic na Berounsku a komunikace v Černousech na Liberecku. Zaplavená je také silnice 13511 u Skalice na Táborsku, silnice 0075 u obce Běloky na Kladensku nebo silnice v Hřensku na Děčínsku a mnoho dalších.
 

V Jihočeském kraji je mezený nebo uzavřený provoz na silnicích zhruba na 30 místech. Jde většinou o komunikace nižších tříd, ale voda z rozlitých řek se dostala například i na silnice první třídy, na Českokrumlovsku jde o silnici I/39 a na Táborsku o I/3.

 

Mapa dopravních uzavírek:

Mapa dopravních uzavírek
Zdroj: dopravniinfo.cz


Seznam všech uzavírek uvidíte na webu Zákruta.cz nebo na Dopravníinfo.cz.
 

tn.cz / anš