Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.10. 2013 22:25
plzeňsko v šoku

Kluk hodil po spolužákovi rohlíkem, ten ho za to bodl nožem

Nůž v ruce
Zdroj: Mediafax

Žák deváté třídy vzal zbytek rohlíku a hodil ho po spolužákovi. Schytal za to nůž do zad. Takhle využili volnou hodinu dva školáci z Nezvěstic na jižním Plzeňsku. Zděšení jsou rodiče i pedagogové. Snaží se zajistit, aby se podobná situace už nikdy neopakovala. Případ už řeší i policie.

"Ty po mně kamenem, já po tobě chlebem." Tohle přísloví úplně naruby obrátil žák deváté třídy z Nezvěstic. Do naprostého šoku uvedl obyvatele malé vesnice na jižním Plzeňsku žák základní školy, když svému spolužákovi ve volné hodině vrazil nůž do zad.

 

Vše se odehrálo jen pár metrů od školy. Dva centimetry hluboká rána pod lopatkou krvácela. Lékař ji zašil a chlapec už je v pořádku. Nepochopitelný útok vyburcoval vedení vesnice i školy. "Proto jsem svolal po dohodě s panem ředitelem radu obce, aby přišla i školská rada. Ještě nikdy jsme takové společné jednání přímo neměli," vysvětluje starosta Nezvěstic Lukáš Kardoš.

Agresivní výpad žáka si nikdo ve škole neumí vysvětlit. "Domníváme se, že se jednalo spíše o nějaké zkratové jednání, protože se jedná o žáka, který není agresivní. Matka byla tedy v šoku, byla velice překvapená a nečekala tohle jednání, byla prostě vykolejená, tak jako jsme byli my všichni z toho," říká ředitel školy Zdeněk Šafařík.

 

"Ta reakce je velice neadekvátní, to dítě nebo ten chlapec by se měl dostat do rukou dětského psychologa. V podstatě se musí zjistit, co vedlo k takovému až patologickému chování," má jasno psycholožka Jana Lišková. Celý případ vyšetřuje policie, ta ale vzhledem k nízkému věku aktérů nesmí poskytovat žádné informace.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MALÍ KRIMINÁLNÍCI. Víte, kolik zločinů ročně spáchají děti?

Karel Rychlý tn.cz / hru
Reklama