Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 26.10. 2012 18:26
svátek zesnulých

Dušičky jsou pro obchodníky zlatý důl. Vydělají jednu miliardu!

Zdroj: TN.cz

Začátek listopadu patří téměř na celém světě vzpomínce na mrtvé. Jen způsob se liší. Zatímco my 2. listopadu uctíváme, Američané slaví 31. října Halloween. O tom, že se české Dušičky zdárně ubránily Halloweenu, svědčí i tržby českých obchodníků. Za české Dušičky se každý rok utratí až jedna miliarda korun. .

Průměrná částka, připadající na "dušičkové" nákupy každého Čecha, činí asi sto korun. Památka zesnulých tak každý rok vylepší příjmy obchodníků až o jednu miliardu. A to i přesto, že Dušičky nejsou typickým příkladem konzumně zaměřeného svátku.

 

dušičkyDušičky jsou však nejen svátkem zemřelých, ale také svátkem svátečních řidičů, kteří se mnohdy zapisují do nelichotivých dopravních statistik s tímto obdobím spojených. Proto se i letos připravme na zvýšený dohled ze strany dopravních policistů, kteří se, tak jako každý rok, zaměří i na technický stav vozidel, povinnou výbavu a v neposlední řadě také na zimní pneumatiky, které jsou od 1. listopadu povinné.
 

Loni o víkendu od 29. do 30. října zemřeli při 282 nehodách dva lidé a přímo na Dušičky pak při 208 dopravních nehodách vyhasly další tři lidské životy. Dopravní statistiky tak vysílají jasný vzkaz všem řidičům: Ať už jedete na "dušičkové" nákupy, nebo vzpomenout na své blízké, dbejte především o to, aby se tento krásný svátek nestal připomínkou vaší vlastní neopatrnosti!

 

Martin Chamer TN.cz
Reklama