Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 13.5. 2014 23:08
Rozhovor

Dva vrazi plánují popravit ŽENU. Za 10 tisíc jim pomáhala před brutální vraždou

Iveta Randuchová (dříve Köppová)
Zdroj: TV Nova

Tato žena se bojí, že až dva odsouzení vrazi vyjdou z vězení, popraví ji. Třiačtyřicetiletá Iveta Randuchová ze Sokolovska je přesvědčena, že ji z vězení vyhrožují bývalí kumpáni. S 12 let starou vraždou, kterou měli na svědomí Miroslav Král a Roman Čabrada, měla tato bývalá prostitutka hodně společného.Přečtěte si co.

Iveta Randuchová před lety dvěma kumpánům, právě Miroslavu Královi a Romanu Čabradovi, pomáhala před tím, než zavraždili starostu bavorského Röckingenu. Právě ona ho vylákala do bytu v Chebu a nechala ho tam napospas vrahům.
"Do teďka vůbec nechápu, jak se to mohlo stát. Takže jsem byla na špatným místě ve špatnou dobu prostě. A se špatnýma lidma," říká.
 

Na svou minulost se snaží bývalá prostitutka zapomenout. Soud ji poslal za mříže na čtyři roky. Právě ona totiž Ericha Kundera k vrahům přivedla jako volavka. Místo sexu v chebském bytě čekala na starostu bavorského městečka smrt. Surově ho zavraždili Král a Čabrada.
 

"Po usmrcení byl zabalen do koberce, převezen do lesního prostoru a zde byl zahrabán," uvedl v roce 2002 vyšetřovatel.
 

Hrůzná minulost tuto ženu pronásleduje dodnes. K plotu domu jí podle jejích slov chodí někdo vyhrožovat. Je přesvědčena, že jde o známé obou vrahů, kteří sedí ve vězení.

 

Podívejte se na reportáž: 


 

"Co řvou? Že zase psal dopis, že mě zabije, až se vrátí. Ale nikdy neřeknou to jméno. Já si myslím, že to je Král," uvedla Randuchová.
 


Právě s ním se znala Iveta Randuchová, odsouzená ještě jako Iveta Köppová, déle než s Čabradou. Za to, že cizince přivede do bytu, měla slíbeno 10 tisíc korun.
 

Vrazi nejdříve svou oběť ztloukli dřevěnou násadou. Pak muže začali škrtit kabelem, no a na závěr mu přes hlavu přetáhli igelitovou tašku, kolem krku přelepili lepící páskou. Cizinec se udusil. "Opravdu jsem nic neviděla. Já jsem byla vlastně za dveřma. Akorát jsem slyšela nějaký zvuky," vypovídá nyní.
Propuštění jednoho z odsouzených, Krále, se blíží. A Iveta Randuchová má strach o život. Bojí se odplaty.

hmr / František Nyklas tn.cz / TV Nova
Reklama