Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.5. 2012 08:14
Náhrada za IZIP

Heger chce utratit další stamiliony za elektronické zdravotnictví

Leoš Heger
Zdroj: Mediafax
Ministr zdravotnictví Leoš Heger

Projekt elektronických zdravotních knížek začíná nanovo. Ministr zdravotnictví Leoš Heger už hledá firmu, která systém neúspěšného IZIP nahradí.

Elektronické zdravotní knížky už jsou na ministerstvu opět tématem číslo jedna. Jeho šéf Leoš Heger se snaží najít firmu, která nahradí systém IZIP. Informují o tom dnes Hospodářské noviny.
 

Zakázku chce Heger zadat už letos na podzim. Z projektu, který vyvíjela deset let Všeobecná zdravotní pojišťovna, přitom nepůjde použít nic. Zhruba dvě miliardy korun se tak vydaly úplně zbytečně.

ČTĚTE  TAKÉ:
Heger zaříznul IZIP, dvě miliardy tak vyletěly oknem

 

Od elektronizace, díky níž mají lékaři lépe koordinovat postup a nehonit pacienty na zbytečná vyšetření, však ministr neustoupí. Namísto budování dalšího systému se ale nyní mají pouze propojit stávající počítačové programy nemocnic a ordinací. I takový plán však vyjde na stamiliony a později miliardy, píší Hospodářské noviny.
 

cob tn.cz / Mediafax

Diskuze

14.5. | 15:41 pavel novák
0
Náhlasit nevhodný komentář
Takže další loupež této vlády!Tady zřejmě nepomůže žádná pokojná demonstrace,tady se musí použít síly a co nejdřív.Ony ty svině dobře věděly proč stahují od lidí nelegálně držené palné zbraně.
14.5. | 11:37 já veb
-1
Náhlasit nevhodný komentář
TO SE NEDIV PROŠEL JIM IZIP NIKDO NIC NIKDO NESEDÍ TAK MAJ SVINĚ INSPIRACI POKUD JE NEVYHÁZÍME Z OKEN TAK KRÁST NEPŘESTANOU
14.5. | 10:30 Jaroslav Malát
1
Náhlasit nevhodný komentář
Jasně proč néé ,ale ať si to financuje ze svého když to tak chce.
14.5. | 10:28 Jan Baculak
0
Náhlasit nevhodný komentář
Ať si to ten čurák zaplatí z těch peněz co nakradl.Má toho nakradeného dost.Pak si může vymýšlet vesele dál.