Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 14. 4. 2008

Falešný asfaltér dopaden! Hrozí mu až tři roky

Policejní komisař obvinil z podvodu muže z Velké Británie, který patří údajně ke skupině takzvaných falešných asfaltérů. Policisté zatkli třiatřicetiletého cizince v pátek v hotelu v Liberci-Vesci. Hrozí mu až tři roky vězení a soudce ho poslal do vazební věznice.

„Společníci zatčeného muže zmizeli a pátrání po nich pokračuje," řekla policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Falešní asfaltéři nabízeli v Česku a v dalších evropských zemích za velmi příznivé ceny pevné povrchy na parkoviště, silnice a další pozemky. Udělali ale mnohem horší práci, než slibovali. "Místo asfaltových povrchů odevzdali zákazníkům štěrkové plochy," konstatovala Suchánková.

Pomohla až reportáž v televizi!

O asfaltérech jsem vás informovali v Televizních novinách.
Libereckým policistům se ozvala firma, kde se skupina pokoušela získat další zakázku. "Pracovníci firmy se naštěstí na zprávy dívali. Zjistili jsme, v jakém hotelu v Liberci členové skupiny bydlí," dodala Suchánková.

Liberecké firmě nabízela skupina z Velké Británie vyasfaltování plochy o rozloze více než 1000 metrů čtverečních. Povrch měl být šest centimetrů vysoký a falešní asfaltéři za něj chtěli 11 000 euro - tedy více než čtvrt milionu korun.

Liberečtí policisté spolupracují se svými kolegy v Brně a ve Zlíně, kde jsou falešní asfaltéři podezřelí z několika podvodů. Česká televize uvedla, že nelegálně podnikající asfaltová mafie vystupuje v Evropě pod jménem existující britské firmy Puritan Stone Ltd. Nekvalitní štěrkové povrchy za sebou nechala v Polsku, Francii, Itálii nebo v Řecku.

Nova.cz, ČTK
Reklama