Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.12. 2010 15:25

GOOD BYE: Dojatý Larry King skončil na CNN

Populární americký moderátor Larry King ve čtvrtek naposledy uvedl svou talkshow Larry King Live, kterou televizní stanice CNN vysílala 25 let.

Kingova show se dostala do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle vysílaný pořad se stejným moderátorem ve stejnou dobu.
 

Podívejte se, jak šel čas Larryho Kinga!
 

 

Jak vypadala talkshow v roce 1985 a nyní?

 

 "Když jsem s tímto pořadem začínal, netušil jsem, že to potrvá tak dlouho," řekl dojatý King na závěr své show a fanouškům slíbil, že jej budou v televizi vídat i nadále, byť to už nebude Larry King Live.

Jedna z nejslavnějších amerických televizních ikon se netajila, nakolik těžké je pro ní loučení.

"Věděl jsem, že tento den přijde. Ale tato slova se stejně vyslovují těžce," poznamenal King hned v úvodu čtvrteční relace.

Hostem Schwarzenegger

Jeho posledním hostem se stal kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger, který čtvrtek prohlásil "Dnem Larryho Kinga" a vřele moderátorovi poděkoval za to, že vysílal svou show ze studia CNN v Los Angeles.

Na významný předěl v Kingově životě nezapomněl ani Bílý dům. Americký prezident Barack Obama pro něj natočil vzkaz, ve kterém ho označil za "jednoho z titánů televizního vysílání".
Čas na Kinga si našel i exprezident Bill Clinton. "Děkuji vám za všechna ta léta, byl jste skvělý," řekl moderátorovi politik, který se v jeho talkshow objevil v minulosti několikrát.

Od nového roku Kingův večerní vysílací čas obsadí britský moderátor Piers Morgan, jeden z porotců soutěže America's Got Talent (Amerika má talent), kterou vysílala televize NBC.
Muž notoricky pověstný svými kšandami se stal součástí světového mediálního prostoru a jeho odchod by mohl předznamenat konec celé epochy televizního průmyslu.

Oznámení o tom, že King ve své talkshow končí, padlo letos v létě. Odchod slavného moderátora je spojován jak s klesající sledovaností pořadu, tak i s problémy v Kingově osobním životě, což je populární téma amerického bulváru.

King byl osmkrát ženatý se sedmi ženami, třetí manželku si po nějaké době vzal ještě jednou. Se současnou ženou – zpěvačkou Shawn Kingovou – se chystal rozvést, zatím si to ale pár rozmyslel. Mají spolu dva syny.

Jeden z nejúspěšnějších a nejslavnějších moderátorů v USA se narodil do rodiny chudých židovských emigrantů z Běloruska a jeho život představuje klasický příklad ztělesnění "amerického snu".

tn.cz / Mediafax