Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 4. 8. 2014
Ochrnul

Hasič Tomáš už rok hýbe jen hlavou. Věří, že bude znovu chodit

Zdroj: TV Nova

Už rok se lékaři starají o dobrovolného hasiče Tomáše Jílka, který v Širokém Dole na Svitavsku skočil do poloprázdné požární nádrže tak nešťastně, že zůstal ochrnutý na většinu těla.

Jelikož ho stále trápí nejrůznější problémy, přímo k němu mohou jen jeho nejbližší. Všem, kteří ho podporují, poslal vzkaz. "Zdravím vás, chtěl bych touto cestou poděkovat sestřičkám a lékařům za péči, kamarádům, hasičské rodině a hlavně té své," říká Tomáš Jílek.


Může hýbat jenom hlavou a rameny. Přesto se nevzdává a dokáže se usmívat. Má porušenou míchu, ale přesto doufá, že se jednou postaví na nohy.


Ochrnul poté, co oslavoval titul v požárním sportu a skočil do požární nádrže. Byl tam ale jen metr vody. I když mu kamarádi hned volali sanitku, bylo pozdě.


Dýchat Tomášovi pomáhá plicní ventilátor, přesto se jeho zdravotní stav pomalu zlepšuje. Dobrovolní hasiči odjakživa drželi pospolu a když mohou, při soutěžích pro svého kamaráda vybírají peníze. Celkem už přes 70 tisíc.


Peníze předně půjdou na přestavbu rodinného domku v Širokém Dole na bezbariérový. V tuto chvíli se vyřizuje stavební povolení.

pez, Petr Brzek TN.cz

Diskuze

Tento článek zatím nikdo nekomentoval.