Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.10. 2013 13:53
Co kdyby?

POŽÁR katedrály sv. Víta na Hradě: Hasiči cvičili s 52 m dlouhým žebříkem

Zdroj: TV Nova

Na Pražském hradě zasahovali dnes hasiči. Likvidovali simulovaný požár v prostoru krovu katedrály sv. Víta. Asi třicítka hasičů prověřovala, jestli jsou funkční hydranty a nástupní plochy pro výškovou techniku. Policisté obehnali páskou severní část katedrály, kde hasiči zasahovali. Cvičení trvalo asi hodinu.

V rámci cvičení byl požár krovu severního výběžku katedrály nad Wohlmutovou kruchtou, kaplí sv. Zikmunda a starou sakristií na operační středisko nahlášen krátce před osmou hodinou ráno. Podle mluvčí Hasičského záchranného sboru hl. m. Prahy Pavlíny Adamcové byla na místě jednotka Hradu a zasahovaly další posilové jednotky z Petřin a Holešovic.

Hasiči prověřili připravenost
Zdroj: TN.cz


V blízkosti katedrály stálo několik hasičských aut a dvě cisterny. Vodou z nich hasiči z žebříku, který dosahoval do výšky 52 metrů, ochlazovali střechu katedrály. Voda na několika místech vytékala i z chrličů, uvnitř chrámu ale zůstalo sucho.

Hasiči prověřili připravenost
Zdroj: TN.cz


Zvláštností při zásahu na Pražském hradu je to, že klíče od objektů jsou umístěny v klíčnici, kde si je hasiči musí vyzvednout, což samotný zásah může zdržet o několik minut. Podobné cvičení se koná po několika letech. V historii byly požáry v katedrále celkem tři, největší v roce 1541.

 


ČTĚTE TAKÉ:

Vítězslav Jandák málem přišel při požáru o dům!

Požár u PanMámy: Herci se ocitli v plamenech přímo na place!

Obrovské rozdíly mezi CÍRKVEMI v ČR!  Víme, kolik dostávají peněz od státu

tn.cz/luk,čtk